رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۸
  • کد خبر : ۳۷۰۸
  • مشاهده :  68 بازدید
  • چاپ خبر : مردم دیر ۱۵ مهرماه با ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) وداع می‎کنند‌

مردم دیر ۱۵ مهرماه با ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) وداع می‎کنند‌

فرماندار ‌دیر گفت: مردم شهرستان ‌در ساخت و تجهیز ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) در بوشهر کمک‎های وافری داشتند که اکنون مراسم وداع با این بارگاه در دیر ۱۵ مهرماه تعیین شده است.

به گزارش کنگان نبور از شهرستان دیر، حمزه اعتماد بعدازظهر امروز در نشست هماهنگی وداع با ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل (ع) در شهرستان دیر با بیان اینکه این ساخت این بارگاه ملکوتی در بوشهر سبب افتخار این استان در طول تاریخ است اظهار داشت: مردم ‌بوشهر به ویژه مردم ولایت مدار دیر در ساخت و تجهیزاین ضریح مشارکت‎های عمده‎ای داشتند که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل (ع) از فردا برای نصب به محل مورد نظر در عراق از بوشهر حمل می‎شود گفت: در مراسم با شکوه وداع مردم استان بوشهر با ضریح خیمه‎گاه  این بارگاه به عراق منتقل و نصب می‌شود.

فرماندار ‌دیر با بیان اینکه در مدت ساخت این ضریح در بوشهر مردم استان عشق و ارادت خود را خاندان اهل بیت(ع) نشان دادند، افزود: بیشتر مراسم معنوی مردم بوشهر در قالب برنامه‎های گوناگون در سطوح مختلف در محل ساخت ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار می‎کردند که نشان از ولایت‎مدار بودن مردم است.

اعتماد با اشاره به مراسم وداع مردم دیر با این ضریح بیان کرد: براساس برنامه‎ریزی انجام شده روزهای ۱۵ و ۱۶ مهر ماه ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل (ع) برای وداع به دیر منتقل می‎شود و در این روز مراسم ویژه‎ای در شهرها و روستاهای در مسیر برگزار می‎شود.

امام جمعه شهرستان دیر بااشاره به آثار و برکات فرهنگی ساخت ضریح خیمه‎گاه حضرت عباس‌(ع) در بوشهر گفت: ایجاد کارگاه ساخت این ضریح آثار و برکات مهم معنوی در استان بوشهر برجای گذاشت که تا مدت‎ها این اثر در قلب و دل مردم جاری است.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به اینکه حضرت عباس(ع) سمبل ایثار و شجاعت است، خاطرنشان کرد: حضرت عباس(ع) سمبل ایثار و شجاعت است و با بزرگداشت بزرگان دین درس شجاعت، شهادمت و ایثار به نسل جوان جامعه منتقل می‎شود.

اخبار مرتبط