رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
  • کد خبر : ۳۶۸۰
  • مشاهده :  59 بازدید
  • چاپ خبر : میانسالان محور سلامت خانواده هستند

میانسالان محور سلامت خانواده هستند

کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: یکی از گروه‌های سنی مهم در نظام تحول سلامت گروه سنی میانسالان (جمعیت ۳۰ تا ۵۹ سال) است به‌گونه‌ای که میانسالان محور سلامت خانواده هستند.

به گزارش کنگان نیوز، کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: یکی از گروه‌های سنی مهم در نظام تحول سلامت گروه سنی میانسالان (جمعیت ۳۰ تا ۵۹ سال) است به‌گونه‌ای که میانسالان محور سلامت خانواده هستند.
زهره یاور زاده افزود: مرگ‌ومیر و ناتوانی میانسالان همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تأثیر قرار داده و بیماری در این گروه بیشترین فشار اجتماعی – اقتصادی را به جامعه وارد کرده و بر میزان درآمدزایی نیز مؤثر و می‌تواند در خصوص مسائل اجتماعی مشکلاتی ایجاد نماید.
وی تصریح کرد: این گروه نیمی از جمعیت کشورهای درحال‌توسعه را تشکیل می‌دهند و در کشور ما نیز جمعیت گروه میانسالان از درصد بالایی برخوردار بوده و روزبه‌روز در حال افزایش است.
کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار کرد: در راستای ارتقای سلامت میانسالان و با توجه به سیاست‌های حوزه میانسالان وزارت بهداشت از اول بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ خدمات جامع سلامت میانسالان در قالب یک تیم سلامت شامل کارشناس بهداشت خانواده، ماما، پزشک، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان کنگان شروع به کارکرد.
یاور زاده هدف از ارائه خدمات میانسالان را پیشگیری و تشخیص زودهنگام عوامل خطر دانست و خاطرنشان کرد: کاهش ناتوانی‌ها و مرگ‌ومیر و بهبود کیفیت زندگی و ارتقای شیوه زندگی از دیگر اهداف مهم این طرح است.
کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: بدین منظور شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از کلیه واجدین شرایط فوق دعوت می‌کند تا در جهت تشکیل پرونده سلامت میانسالان به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود مراجعه کنند./ مریم سفالی

اخبار مرتبط