رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
  • کد خبر : ۳۶۳۳
  • مشاهده :  285 بازدید
  • چاپ خبر : ترویج فرهنگ اهدا عضو درجامعه ضروری است

ترویج فرهنگ اهدا عضو درجامعه ضروری است

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: مردم و مسئولان باید برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ اهدا عضو که از نیازهای ضروری جامعه امروزی است، تلاش کنند.

به گزارش کنگان نیوز، حسن حیدری روزدوشنبه درجمع خبرنگاران افزود: دریک ماه گذشته سه نفر به علت مرگ مغزی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان جان خود را از دست دادند اما با وجود تلاش فراوان موفق به متقاعد کردن خانواده های آنان برای اهدای عضو عزیزانشان نشدیم.
وی بیان کرد: چنانچه همکاری مجموعه های مختلف شهرستان انجام می شد، خانواده های سه فرد یاد شده می توانستند با اهدا ۲۴ عضو افراد دیگری را حیات دوباره ببخشند.
حیدری یادآور شد: بیمار مرگ مغزی که هشت عضو بدنش را اهدا می کند همیشه زنده است و بدون شک اجر خانواده و فرد اهداکننده عضو و حتی کسانی که در این زمینه خالصانه تلاش می کنند نزد پروردگار محفوظ است.
وی گفت: بخش علمی کار اهدای عضو مربوط به بیمارستان و تیم تخصصی است و متقاعد کردن خانواده فرد مرگ مغزی کار دیگر مجموعه های شهرستان است واصلی ترین موضوع، متقاعد کردن خانواده های بیمار مرگ مغزی است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ادامه داد: علم پزشکی در ایران به حدی پیشرفت کرده که بتواند براحتی عضو یک فرد مرگ مغزی را در اختیار یک شخص نیازمند قرار دهد تا فرد نیازمند از مرگ نجات یابد، طوریکه سال گذشته ۵۰۰ مورد اهدا و پیوند عضو تنها در شیراز انجام شده است.

اخبار مرتبط