رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۲
  • کد خبر : ۳۶۰۱
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : تاکید شورای روحانیت اهل سنت بر حفظ آرامش در عسلویه

تاکید شورای روحانیت اهل سنت بر حفظ آرامش در عسلویه

شورای روحانیت و هیات افتا اهل سنت استان بوشهر با صدور بیانیه ای بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی و مراقبت در برابر توطئه دشمنان تاکید کرد.

به گزارش کنگان نیور، بدنبال اتفاق درگیری روز چهارشنبه هفته گذشته در بندر نخل تقی و عسلویه که منجر به کشته شدن یک ملوان شد ، شورای روحانیت و هیات افتا اهل سنت استان بوشهر با صدور بیانیه ای ، از مردم خواست تا مراقب توطئه تفرقه افکن برخی بدخواهان در فضای مجازی باشند.
دراین بیانیه که روز یکشنبه نسخه ای از آن به ایرنا نمابر شد با تقدیر از صبر و متانت مردم نخل تقی و عسلویه، تلاش مسئولان و درایت ائمه جمعه و بزرگان شیعه و اهل سنت آمده است: از همه عزیزان می خواهیم با بصیرت و هوشیاری کامل مواظب توطئه های منافقان و دشمنان تفرقه افکن در فضای مجازی باشند.
رییس هیات افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر نیز در گفتگو با ایرنا گفت : پیگیری اتفاق های اخیر در شهرستان عسلویه فقط بایستی از مسیر و مجرای قانون باشد.
شیخ خلیل افرا افزود : قانون برای همگان فصل الخطاب است و کسی حق تخطی از قانون را ندارد.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور یادآورشد: وحدت و همدلی شیعه و اهل سنت در این خطه همواره مثال زدنی بوده و اهل سنت و شیعه هرگز اجازه نخواهند داد کسی این همگرایی را خدشه دار کند.
وی از فعالان حوزه فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خواست در اظهار نظر در فضای مجازی تقوا را رعایت و مراقب توطئه دشمنان باشند.
بخش قابل توجهی از جمعیت شهرستان های کنگان و عسلویه اهل سنت است که عمدتا پیرو مذهب شافعی هستند. / ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط