رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
  • کد خبر : ۳۵۳
  • مشاهده :  48 بازدید
  • چاپ خبر : تولید گاز در زاگرس معادل ۹ فاز پارس جنوبی می‌شود

تولید گاز در زاگرس معادل ۹ فاز پارس جنوبی می‌شود

یک مقام مسئول از افزایش تولید روزانه گاز در منطقه زاگرس جنوبی از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت: تولید گاز این منطقه برای زمستان از مرز ۲۲۱ میلیون مترمکعب معادل تولید ۹ فاز پارس جنوبی عبور می کند.

به گزارش کنگان نیوز ، غلامحسین منتظری در تشریح برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید گاز ایران در منطقه زاگرس جنوبی، گفت: ۱۲ حلقه چاه جدید در منطقه زاگرس جنوبی وارد مدار بهره برداری شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به برنامه تولید بیش از ۲۲۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این منطقه گازخیز، تصریح کرد: سال جاری تعداد ۱۲ حلقه چاه جدید دیگر به ناوگان چاه‌های تولیدی اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در نیمه نخست سال جاری به‌طور متوسط روزانه بیش از ۱۸۱ میلیون مترمکعب گاز در منطقه زاگرس جنوبی تولید شده است، اظهار داشت: میزان تولید گاز در طول این مدت به طور متوسط روزانه دو میلیون مترمکعب بیشتر از برنامه تولیدی ابلاغ شده از سوی شرکت ملی نفت ایران بوده است.

به گزارش مهر، بیش از ۳۰ درصد از گاز ایران در منطقه نفت و گازخیز زاگرس جنوبی تولید می شود که این حجم گاز در پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون  گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد شامل ٩ میدان گازی و دو میدان نفتی تولید و عرضه می شود.

تولید ۲۲۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی از میادین زاگرس جنوبی معادل ظرفیت تولید ۹ فاز پارس جنوبی بوده که تمامی این گاز از میادین مستقل تولید و عرضه می شود.

اخبار مرتبط