رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۶
  • کد خبر : ۳۳۸۹
  • مشاهده :  178 بازدید
  • چاپ خبر : آئین کوچه‌گردان برای سومین سال پیاپی در استان بوشهر برگزار شد

آئین کوچه‌گردان برای سومین سال پیاپی در استان بوشهر برگزار شد

جمعیت امام علی(ع) استان بوشهر هرساله آئین کوچه گردان که بر گرفته از کوچه گردی‌ها و یتیم نوازی‌های مولاعلی است، را برگزار کرد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از مهر ، نمایندگی جمعیت امام علی در بوشهر که یک سازمان مردم نهاد در زمینه آسیب های اجتماعی است، در دهه سوم ماه رمضان هم زمان با سایر نمایندگی های جمعیت در سراسر کشور، برای سومین سال پیاپی آئین کوچه گردان را برگزار کرد و تعداد ۷۰ کیسه آماده شده را در محلات تنگک و چغادک تقسیم کرد.

در شب‌های بعد نیز تقسیم کیسه‌ها در شهرستان و روستاهای کنگان ادامه خواهد داشت.

این آیین قصد دارد که جامعه را متوجه محرومین و فراموش شدگان کند؛ اعضای این جمعیت به عمق کوچه‌ها رفته و با بردن بسته‌های مواد غذایی علاوه بر تامین آذوقه مدت کوتاهی برای این خانواده‌ها، بودن و حضور آنها را به همه آحاد جامعه اعلام می‌کند، تا بی‌تفاوتی‌ها کم‌رنگ‌تر و نگاهی به دیگری را رواج دهد.

۲۱۲۴۵۸۸

کودکان زیادی به‌علت سوءتغذیه در شرایط بدی زیست می کنند، بر ما واجب است که مسئولیت اجتماعی خود را به جا آوریم و از دایره بسته منیت ها بیرون رویم.

این آیین سمبلی است برای توجه به هم نوع، ترویج مهربانی و یاآوری مسولیت همه ما نسبت به دیگر افراد جامعه. اعضای جمعیت امام علی (ع) با یکدیگر پیمان بستند که متن پیام قرائت شده در زیر آمده است.

۱ – پیمان می بندیم  که در مسیر دگرخواهی و عشق به همنوع، قدم برداریم و هر روز گامی در این راه پیش رویم.

۲ – پیمان می بندیم که به اصل طلایی همه ادیان پایبند باشیم و هر آن چه که بر خود نمی پسندیم، بر دیگری نیز نپسندیم. یعنی چنان که فقر و اعتیاد و فساد و ظلم را بر خویش نمی پسندیم، برای سایر انسان ها هم، آن‌ها را نپسندیم و بی‌وقفه برای رفع این معضلات بکوشیم.

۳ – پیمان می‌بندیم که کودکان بی‌پناه سرزمینمان را در سختی ها و رنج هایشان تنها نگذاریم و برای احقاق حقوق ابتدایی انسانی آنان، تلاش کنیم.

۴ – پیمان می بندیم که قسمتی از روزهای خود را برای گسترش آگاهی نسبت به معضلات اجتماعی و متحد نمودن انسان ها با هدف غلبه بر این معضلات ، صرف کنیم و همت ما  تنها محدود  به ایام کوتاه و خاصی از سال نباشد.

۵ – پیمان می بندیم که در ایام خداوند ، آیین‌هایی برای توجه دادن همگان به مسئله محرومیت برگزار کنیم و یا از آیین هایی که در این زمینه برپا می‌شود ، حمایت کرده و به تبلیغ آن ها بپردازیم.

۶- پیمان می‌بندیم که به اصول اساسی انسانیت، در کلام و در عمل وفادار بمانیم؛ اصولی چون درستکاری، عدالت جویی و ظلم ستیزی، آزادگی و محبت به دیگران.

۷ – پیمان می‌بندیم که تا رفع تمام معضلات اجتماعی، از کوشش دست برنداریم و آرام نگیریم.

۸ – پیمان می بندیم که ساعاتی از  زمان خود را در برنامه‌های جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی(ع)، صرف آگاهی بخشی به جامعه و ترویج آیین های انسان دوستانه آن کنیم.

۹ – پیمان می بندیم که با جهل  و فقر و  تباهی صلح نکنیم و  مبارزه با آن ها را در اولویت زندگی خود قرار دهیم.

۱۰ – پیمان می بندیم که نه فقط در حرف  که در عمل پیرو راه مولا علی باشیم.

۱۱ – پیمان می بندیم که با هر چه که مخالف انسانیت است، بجنگیم و با هر که در این مسیر است، برادرانه و خواهرانه رفتار کنیم.

۱۲ – پیمان می بندیم که امام علی و روش ایشان را  در ماه رمضان و شب های قدر محبوس نسازیم و هر لحظه از سال را در مسیر حقیقتی سپری کنیم که ایشان در آن گام زدند.

۱۳ – پیمان می بندیم که حقیقت را هرگز معامله نکنیم.

۱۴- پیمان می بندیم که در بقیه ایام سال نیز در کنار جمعیت امداد دانشجویی–مردمی امام علی (ع) بوده  و  با ترویج طرح های آن ، برای تحقق جامعه ای سالم و انسانی بکوشیم.

اخبار مرتبط