رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
  • کد خبر : ۳۲۸۷
  • مشاهده :  41 بازدید
  • چاپ خبر : ۶۰ درصد آتش‎‏سوزی‎های تابستان بوشهر زیر سر کولرهای دو تکه

۶۰ درصد آتش‎‏سوزی‎های تابستان بوشهر زیر سر کولرهای دو تکه

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوشهر بوشهر با اعلام این مطلب افزود: از دلایل آتش سوزی کولرهای دو تکه عدم سایز و طول کابل‌ها می باشد، طوری که استفاده از کابل بسیار بلند با قطر نامناسب موجب تقویت خطر آتش سوزی می‌شود.

۶۰ درصد آتش‌سوزی‌های سال گذشته تابستانی در شهر بوشهر مربوط به نوسانات برق بوده که منشا آن اتصالی کولرهای دو تکه و تابلوهای برق بوده است‌.

به گزارش کنگان نیوز؛ مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوشهر بوشهر با اعلام این مطلب افزود: از دلایل آتش سوزی کولرهای دو تکه عدم سایز و طول کابل‌ها می باشد، طوری که استفاده از کابل بسیار بلند با قطر نامناسب موجب تقویت خطر آتش سوزی می‌شود.

مهدی خداپرست افزود: سایز و طول کابل مناسب برای کولرهای دو تکه را می‌توان از روی کاتالوگ فنی دستگاه استخراج کرد یا از نصاب آن جویا شد.

خداپرست با بیان این‌که اکثر آتش سوزی‌ها به‌دلیل محکم نبستن اتصالات رخ می‌دهد، یادآور شد: به شهروندان توصیه می شود سیم‌های برق بر روی ترمینال با دقت بسته و محکم شود چرا که رعایت نکردن این شرایط باعث گرم شدن سیم‌‌ها شده و زمینه آتش‌سوزی یا اتصال سیم‌ها با ترمینال‌های دیگر را در پی دارد.

وی با اشاره به این‌که بزرگترین عامل ایجاد اتصالی برق، استاندارد نبودن و چند پاره بودن کابل‌ها موقع نصب اسپلیت‌ها است، عنوان کرد: بدلیل نوسانات برق، اختلاف بار در کمپرسور کولر ایجاد می‌شود و چون در این لحظه فیوز نیز قطع نیست، از هرنقطه‌ای که کابل دو تکه باشد شروع به جرقه زدن می‌کند و این خود می‌تواند موجب بروز حریق شود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی بوشهر با بیان این‌که نوسانات زیاد برقی یکی دیگر از دلایل آتش سوزی است، بیان کرد: سعی شود دو شاخه‌های استاندارد مخصوص کولر و محافظ برق استفاده شود.

خداپرست کثیف بودن و سرویس‌ نکردن به‌موقع کولرها و همچنین کشیدن آمپر اضافی را از دیگر دلایل بروز آتش‌سوزی برشمرد./ خلیج فارس

اخبار مرتبط