رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۶
  • کد خبر : ۳۲۶۹
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : وجود ۵۰۰ جوان بیکار درکنار پارس جنوبی زیبنده نیست

وجود ۵۰۰ جوان بیکار درکنار پارس جنوبی زیبنده نیست

امام جمعه کنگان گفت: براساس گزارش فرمانداری این شهرستان هم اکنون ۵۰۰ نفر از جوانان کنگانی درحالی از بیکاری رنج می برند که بیش از ۳۰ درصد آنها تحصیلات عالیه دارند و میزبان بخش عمده ای از پروژه های توسعه میدان گازی پارس جنوبی هستند.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کنگان افزود: این وضعیت باعث شده تا برخی جوانان کنگانی برای تامین هزینه های روزمره خود به مسافر کشی با موتورسیکلت روی آورند.
وی ادامه داد: مردم شهرستان کنگان بعنوان میزبان ۶۰ درصد میادین گازی پارس جنوبی مشکلات متعددی از جمله تورم و آلایندگی را متحمل شده اند و در برابر مشقت ها و به خطر افتادن سلامتی شان، اشتغال جوانان این خطه حداقل انتظار آنان از مسئولان است.
امام جمعه کنگان با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب در مورد بیکاری و تاکید بر اشتغال جوانان بیان کرد: انسان شرمنده جوانان و خانواده هایی می شود که در کنار صنعت از بیکاری شکوه و به ستوه آمده اند و این وضعیت زیبنده نیست.
وی اشتغال را دغدغه ای ملی عنوان کرد و خطاب به مسئولان صنعت و حوزه اشتغال ادامه داد: نمی گوییم دیگران حق کار کردن ندارند اما جوان کنگانی هم نباید در کنار انبوه شرکتهای فعال در این منطقه بیکار باشند.
محمودی در بخش دیگری از خطبه ها با تبیین سخنان اخیر رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مسئولان نظام، حمایت دگرباره ایشان از جوانان انقلابی، حل مشکلات اقتصادی و رکود با حمایت از صنایع پایین دستی، ایجاد بستر برای اشتغال جوانان ، تقدیر از تیم مذاکره کننده هسته ای، غیر قابل اعتماد بودن آمریکا، مراقبت در برابر دشمن را از مهمترین موارد مورد تاکید رهبری بیان کرد.
وی با تبریک میلاد کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) ، ماه رمضان بویژه نیمه ماه و لیالی قدر را فرصتی برای تکریم و کمک به ایتام و اقشار نیازمند دانست و بر لزوم حمایت مادی و معنوی از اقشار مستمند جامعه با تاسی به سیره علوی و حسنی تاکید کرد.
امام جمعه کنگان با تسلیت وفات ام المومنین خدیجه کبری (س) و تبیین نقش آن بانوی مومنه در ترویج اسلام ناب محمدی گفت: زندگی آن بانو مملو از درس های فراوانی است که از جمله آنها اقتصاد مقاومتی در زندگی حضرت خدیجه است که می تواند الگویی برای همگان باشد.
امام جمعه کنگان
نکوداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی از دیگر مباحث مطرح شده در خطبه های نمازجمعه این هفته کنگان بود.

اخبار مرتبط