رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۲
  • کد خبر : ۳۲۴۳
  • مشاهده :  55 بازدید
  • چاپ خبر : یکی از مهمترین شاهکارهای خداوند خلقت انسان است

یکی از مهمترین شاهکارهای خداوند خلقت انسان است

در هفتمین روز از ماه مبارک رمضان حجت الاسلام والمسلمین در تفسیر سوره الرحمن آیات: خلق الانسان ؛علمه البیان؛ را مورد بررسی قرار دادند

به گزارش کنگان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه آبدان ؛ در هفتمین روز از ماه مبارک رمضان حجت الاسلام والمسلمین در تفسیر سوره الرحمن آیات: خلق الانسان ؛علمه البیان؛ را مورد بررسی قرار دادند و گفتند: یکی از مهمترین شاهکارهای خداوند خلقت انسان است. قبل از خلقت انسان زمین وجود داشته و زندگی در جریان بوده است. جنی ها هم روی زمین بوده اند و مسلمان و کافرهم داشته اند. جن هم ما نند انسان مختار آفریده شده است. خداوند اراده می فرماید بر روی زمین انسان را بیافریند. اینکه می گوییم حضرت آدم در بهشت بود و از بهشت رانده شد صحیح نیست. زیرا خداوند می فرماید اراده کردم خلیفه ای را در زمین بیافرینم. و هرگاه وارد بهشت شد خارج نمی شود. حضرت آدم در کره زمین محلی برای او در نظر گرفته بود که باغ های زیاد و خوش آب و هوا بوده است. اکنون هم چنین مکان هایی وجود دارد. وقتی می فرماید : هبوط نمایید منظور خدا این است که نزول مقامی کردند.

خداوند انسان را خلق نمود و درباره آن فرمود فتبارک الله احسن الخالقین؛ این جمله را فقط درباره انسان می فرماید و از خود تمجید می کند. زیرا چیزی خلق کرده که اشرف مخلوقات و حاکم بر کاینات است. کسی اشرف مخلوقات است که حلیفه خدا باشد و کار خدایی انجام دهد. راه آن هم بندگی خدا و عبادت اوست.

امام جمعه آبدان سپس به نعمت بیان در انسان اشاره نمودند و گفتند: در ادامه می فرماید : علمه البیان ؛ زیرا اگر این نعمت نبود نمی شد انسان را هدایت کرد و به سوی کمال برد. پس این نعمت بسیار مهم است. و با نبودن این نعمت هدف خدا از خلقت برآورده نمی شد. اگر کسی چیزی را کشف می کرد و علوم امروزی و هدایت انسان به دلیل نعمت بیان است.در عالم حیوانات بیان محدود است. هر جانوری به شکل خاصی صداهایی ایجاد می کند که هر کدام منظور خاصی دارد. اما برای انسان این محدودیت وجود ندارد و این نیز یک معجزه است.

این نعمت با قلب و مغز انسان ارتباط است.اگر انسان غصه دار باشد یا ضربه مغزی شده باشد نمی تواند حرف بزند. انسان با این نعمت می تواند به تکامل برسد. ذکر می گوید؛ این بسیار مهم است؛ یکی از بهترین ذکر ها لا اله الا الله می باشد. برخی افراد هم این نعمت را در گفتن ذکر گناه استفاده می کند. حیوانات نیز آرزو دارند جزیی ازبدن انسان مومن شوند و خیلی خوشحال می شوند. اگر حیوانات بوسیله انسان کافر خورده شوند بسیار ناراحت می شوند. زیرا موجودات در حال تکامل به سمت خدا هستند.

اخبار مرتبط