رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
  • کد خبر : ۳۰۳
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : دستگیری سارق اینترنتی بازی «کلش آو کلنز» در بوشهر

دستگیری سارق اینترنتی بازی «کلش آو کلنز» در بوشهر

افراد در فضای مجازی باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و بدانند اغلب افراد، آنگونه که خود را در فضای مجازی معرفی می کنند نیستند و تلاش دارند تا از عدم آگاهی افراد نسبت به فضای سایبر، از آنان اخاذی کنند.

یه گزارش کنگان نیوز به نقل از خلیج فارس، شخصی که از طریق بازی کلش آو کلنز (بازی آنلاین تلفن های همراه) اقدام به سرقت مدارک شناسایی یکی از شهروندان در قرچک کرده بود در بوشهر دستگیر شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان تهران این خبر را اعلام کرد و گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان قرچکی مبنی بر سرقت اینترنتی اطلاعت، مدارک و عکس های شخصی وی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا شرق استان تهران قرار گرفت.

سرهنگ سامان محمدی در گفتگو با ایرنا ادامه داد: شاکی پرونده اظهار داشت فردی ناشناس از طریق بازی کلش آو کلنز موفق شده تا به آدرس پست الکترونیک وی دسترسی پیدا کرده و از این طریق مدارک و عکس های شخصی اش را به سرقت ببرد و با تهدید مبنی بر انتشار عکس ها و فیلم های خانوادگی، از وی تقاضای وجه کرده است.

محمدی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و مهندسی و برقراری ارتباط از طریق بازی کلش آو کلنز با متهم، شماره تلفن ها و آی پی متهم بدست آمد که پس از استعلام از مراجع ذیصلاح هویت وی به نام ‘ص-ش’ مشخص شد.

وی افزود: مأموران پلیس فتا پس از ردزنی متهم، آدرس وی را در استان بوشهر مشخص کردند که پس از اخذ نیابت قضایی از دادیار شعبه دوم دادسرای ورامین، مامورین این پلیس به استان مربوطه مراجعه کردند.

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران گفت: مأمورین با حضور در محل زندگی متهم و پس از بازجویی از اهل منزل متوجه شدند که سیمکارتی که با آن تماس برقرار می شد در اختیار فرزند خانواده به نام ‘آ- ر’ بوده است.

وی افزود: متهم پس از روبرو شدن با اسناد و مدارک غیر قابل انکار، به بزه انتسابی اعتراف کرد که با قرار کفالت ۳۰۰ میلیون ریالی آزاد شد.

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران تأکید کرد: افراد در فضای مجازی باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و این مطلب را بدانند اغلب افراد، آنگونه که خود را در فضای مجازی معرفی می کنند نیستند و تلاش دارند تا از عدم آگاهی افراد نسبت به فضای سایبر، از آنان اخاذی کنند.

اخبار مرتبط