رفتن به بالا
  • شنبه - ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
  • کد خبر : ۳۰۲۳
  • مشاهده :  193 بازدید
  • چاپ خبر : محور راه‌های خورموج -کنگان،کنگان-عسلویه به سیستم‌های کنترل هوشمند مجهز می‌شود

محور راه‌های خورموج -کنگان،کنگان-عسلویه به سیستم‌های کنترل هوشمند مجهز می‌شود

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: چهار محور راه‌های استان بوشهر به سیستم‌های کنترل هوشمند مجهز می‌شود.

به گزارش کنگان نیوز، سید احمدرضا کازرونیان اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای تجهیز راه‌های استان بوشهر به تجهیزات و سیستم‌های هوشمند صورت گرفته است و در سال جاری نیز برنامه‌های مهمی در این راستا داریم.

وی به نقش بسیار مهم تجهیزات کنترل هوشمند در کنترل تخلفات رانندگی اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌های هوشمند در سطح راه‌ها باعث می‌شود تا شاهد کاهش تخلفات و کاهش حوادث در سطح راه‌های استان بوشهر باشیم.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر اضافه کرد: در محورهایی که تجهیزات کنترل هوشمند نسب شده است شاهد کاهش ۴۰ درصدی تخلفات سرعت غیرمجاز و کاهش دیگر تخلفات هستیم.

وی از هوشمندسازی محورهای مواصلاتی در سال جاری خبر داد و گفت: چهار محور راه‌های استان بوشهر شامل چغادک – خورموج، خورموج – کنگان، کنگان – عسلویه و گناوه – برازجان به سیستم‌های کنترل هوشمند مجهز می‌شود.

کازرونیان، صرفه جویی در زمان و نیروی انسانی و کاهش تلفات جانی در محورهای استان را از جمله مزایای سیستم‌های هوشمند دانست و بیان کرد: این سیستم‌ها نقش مهمی در کنترل حوادث خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مهمترین عامل تصادفات در استان بوشهر واژگونی وسایل نقلیه در اثر خواب آلودگی بوده است، افزود: بیشترین سوانح واژگونی مربوط به محورهای دیلم – گناوه، برازجان – بوشهر و اهرم – برازجان بوده است.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: سرعت غیرمجاز، لغزندگی جاده در فصل بارش و مه گرفتگی از دیگر عوامل وقوع سوانح و تلفات جانی در راه‌های استان بوده است.

اخبار مرتبط