رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
  • کد خبر : ۲۹۹۳
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : کسب مقام دوم در لیگ ربات های نمایشی RobocupIranopen در مسابقات بین المللی + تصاویر

کسب مقام دوم در لیگ ربات های نمایشی RobocupIranopen در مسابقات بین المللی + تصاویر

تیم رباتیک ایران با درخشش سمیرا اسیری مقام دوم روبوکاپ۲۰۱۶ کسب کرد.

به گزارش کنگان نیوز ، تیم رباتیک ایران با درخشش سمیرا اسیری مقام دوم روبوکاپ۲۰۱۶ کسب کرد.

گزارشی از مسابقات روبوکاپ۲۰۱۶

سمیرا اسیری و فرشاد خادمیان زاده دانشجویان رتبه اول و دوم رشته مهندسی مکاترونیک دانشگاه اصفهان در مقطع کارشناسی ارشد، با بکار‌گیری یک مکانیزم جدید و نوین توانستند عملکردهای مختلف تکنیکی و صنعتی را در یک ربات کروی هوشمند قرار دهند. پس از بازخورد مثبت جامعه علمی بر آن شدند با عزمی جدی تر این سیستم را ارتقا داده و جهت بررسی و داوری به مسابقات Robotica Portugal ۲۰۱۶ فرستادند. لازم به ذکر است پس از دریافت پذیرش شرکت در مسابقات با ارائه ربات پیشرفته ISR جهت شرکت در مسابقات رباتیک ۲۰۱۶ که در اردیبهشت ماه ۹۵ در کشور پرتغال برگزار گردید عازم این کشور شدند و در لیگ ربات های نمایشی با افتخار مقام دوم را کسب نمودند.

شایان ذکر است در این دوره از مسابقات ربات هوشمند شرکت مرسدس بنز آلمان که از طرف دانشگاه اشتوتگارد شرکت کرده بود توانست مقام اول را کسب کند. در این دوره از مسابقات تیم های ایرانی از دانشگاه های معتبر ایرانی در لیگ های مختلف شرکت کردند که تنها تیم دانشگاه اصفهان توانست مقام دوم را به خود اختصاص دهد.

همچین این تیم دو نفره توانسته به ترتیب حائز کسب مقام نخست و مقام چهارم در لیگ ربات های نمایشی در مسابقات بین المللی RobocupIranopenدر سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ گردد.

گفتنی است روبوکاپ (RoboCup)عنوان مسابقاتی بین‌المللی در زمینه دانش روباتیک و هوش مصنوعی است که بصورت سالیانه توسط فدراسیون بین‌المللی RoboCup برگزار می‌شود. شانزدهمین دوره این مسابقات توسط موسسه پلی تکنیک Bragança و انجمن رباتیک پرتغال در تاریخ ۴ تا ۸ ماه می ۲۰۱۶( اردیبهشت ماه ۹۵) در کشور پرتغال برگزار گردید.همچنین این مسابقات شامل شانزدهمین دوره کنفرانس بین المللی The IEEE International Conference on Autonomous Robot Systems and Competitions (ICARSC ۲۰۱۶) می­باشد.این مسابقات با رقابت حدود ۲۰۰ تیم از بیش از ۶۰ کشور جهان چون ایران، آلمان، کانادا،آمریکا، انگلیس،هلند، پرتغال و اسپانیا، چین، ژاپن، ایتالیا و غیره در ۱۲ لیگ برگزار شد.

با سمیرا اسیری بیشتر آشنا شویم:

سمیرا اسیری فرزند سلمان ،متولد کنگان دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک دانشگاه اصفهان می باشد.


سمیرا اسیری در گفتگو با خبرگزاری مجله فرهنگی و هنری زووم، درباره رباتی که ساخته‌اند، گفت: با به کار‌گیری سازوکاری جدید توانستیم عملکردهای مختلف تکنیکی و صنعتی را در یک ربات کروی هوشمند قرار دهیم.

او با اشاره به این‌که پیش از این در ۲ دوره مسابقات روبوکاپ ایران مقام اول و چهارم را به دست آورده ‌اند، افزود: این ربات در صنایع مختلف نفت و گاز کاربرد دارد و امیدواریم که مسئولان برای صنعتی شدن آن از ما حمایت کنند.

این پژوهشگر جوان ادامه داد: تیم دو نفره ما با هزینه های شخصی خود مان به این مسابقات اعزام شد و هیچ ارگانی از ما پشتیبانی نکردند .ضمنا در پرتغال از شرکت‌های مختلف به ما پیشنهاد همکاری دادند ولی ما دوست داریم صنعتگران کشور از جمله صنایع فعال در منطقه پارس جنوبی استان بوشهر با ما بیشتر همکاری کنند.
وی در ادامه افزود:
حرف اخر برای علاقمندان به این رشته؛؛ رشته ایه که امروز همه کشورا دارن به سمتش حرکت میکنن و انشالله ایران هم در سالهای آینده بتواند در این رشته و زمینه حرفی برای گفتن داشته باشه، البته نسبت به کارهای تئوری یکم ساختش هزینه بر هست، امیدوارم برای این رشته پژوهانه های بیشتری در نظر گرفته بشه.

سمیرا در مورد انگیزه اش چنین میگوید:

انگیزه ام از انجام کارهای پژوهشی اینه که بتونه یه مشکل از صنعت کشورم رفع کنه، مشوقم خانواده ام بودن بیشتر به خصوص پدر و مادرم و از همه کسانی که با من همکاری کردند ، صمیمانه سپاسگزارم. / زووم

گزارش ، الهام تاجیک خواه

photo_2016-05-16_21-01-27

اخبار مرتبط