رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر : ۲۹۷۹
  • مشاهده :  48 بازدید
  • چاپ خبر : مردم و مسئولین بستر ازدواج آسان و اشتغال پایدار جوانان را فراهم کنند

مردم و مسئولین بستر ازدواج آسان و اشتغال پایدار جوانان را فراهم کنند

حجت السلام محمود محمودی در اولین جمعه از ماه شعبان المعظم ، با تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) ، تاکید بر تاسی و الگوگیری از اشبه الناس برسول الله (ص) و تبریک روز جوان اظهار داشت : امروز یکی از بهترین راه های تجلیل از جوانان ایجاد بستر لازم برای اشتغال این سرمایه های ملی است.

به گزراش کنگان نیوز، حجت السلام محمود محمودی در اولین جمعه از ماه شعبان المعظم ، با تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) ، تاکید بر تاسی و الگوگیری از اشبه الناس برسول الله (ص) و تبریک روز جوان اظهار داشت : امروز یکی از بهترین راه های تجلیل از جوانان ایجاد بستر لازم برای اشتغال این سرمایه های ملی است.

وی گفت: شایسته نیست جوانان ما در کنار ظرفیت های مهم صنعت از بیکاری رنج ببرند.

خطیب جمعه یکی دیگر از مشکلات جوانان را مسئله ازدواج دانست و بیان نمود: همه مردم و بویژه مسئولین باید خود را مکلف بدانند که زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند.

محمودی افزود: ستاد ازدواج آسان در شهرستان کنگان تشکیل شده است و اقداماتی نیز انجام داده که لازم است با حمایت هر چه بیشتر و فعال نمودن این ستاد مقدمات ازدواج آسان جوانان بویژه اقشار ضعیف فراهم شود.

وی در بخش دیگر به فرمایشات ارزشمند رهبری معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی کشور اشاره و با تقدیر از تلاش نیروی انتظامی در برقراری امنیت اظهار نمود: امنیت اخلاقی از جمله تاکیدات فرماندهی کل قوا و از دغدغه های مهم مردمی است که لازم است نیروی انتظامی با شجاعت و بدون توجه به برخی کارشکنی ها این طرح را ادامه دهد.

امام جمعه به تلاش برخی گروهها و جریانات سیاسی برای تبدیل کشور به یک جریان دو قطبی اشاره و بیان نمود: این کار خلاف منویات رهبری فرزانه انقلاب و اقدامی جهت تزلزل در پایه های نظام و کمک به دشمن است.

محمودی با تبریک اعیاد شعبانیه بویژه میلاد حضرت ولیعصر (عج) گفت: جشن های نیمه شعبان باید با لحاظ مسائل شرعی در حد جشن های غدیر خم با عظمت و شکوه هر چه تمام برگزار و خطبا و وعاظ نیز فلسفه غیبت و وظایف منتظران در این عصر و کارهایی که لازمه ظهور منجی عالم بشریت است را تشریح کنند.

وی در بخش دیگر با اشاره به فتوای تاریخی میرزای شیرازی مبنی بر لغو امتیاز تنباکو گفت: استقلال و موفقیت های بسیاری از کشورها مدیون و مرهون همین فتوای چند سطری مرجعیت شیعی است.

خطیب جمعه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله بهجت (ره) ، ضمن بیان حالات معنوی و صفای باطن آن مرجع عالیقدر و علاقه وافر ایشان به مقام معظم رهبری ، از مجاهدات علمی و معنوی آن عالم عامل و فاضل تجلیل کرد.

اخبار مرتبط