رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
  • کد خبر : ۲۹۶
  • مشاهده :  37 بازدید
  • چاپ خبر : پیشگیری ازوقوع جرم نیازمند عزم همگانی است

پیشگیری ازوقوع جرم نیازمند عزم همگانی است

رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کنگان استان بوشهر گفت: در دین اسلام بیش از آنکه به برخورد با مجرم اشاره شده باشد بر پیشگیری از جرم تاکید شده است و تحقق این مهم نیازمند عزم عمومی است.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از ایرنا ، حسین عزمی روز چهارشنبه در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کنگان افزود: ترکش وقوع جرم پیش از هر چیز متوجه نظم و امنیت خواهد شد و در پیشگیری از وقوع جرم اولین مسئولیت به خانواده و مسئولان مربوط می شود.
وی برپایی مجالس دینی و مذهبی، تقویت برنامه های دینی و فرهنگی، برگزاری کارگاههای آموزشی، تقویت مراکز مشاوره و شناسایی مجرمان خطرناک، پایبندی به اجرای قانون، تسریع در خدمت رسانی به مردم از سوی مسئولان و انجام وظایف قانونی مسئولان و زیر مجموعه و اجتناب از پاس دادن مردم را از جمله راههای پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد.
عزمی ادامه داد: در صورتی که زمینه لازم برای پیشگیری از وقوع جرم فراهم شود، نظم و امنیت بر جامعه حاکم و کیان خانواده و حریم های فردی و اجتماعی از تعرض مصون خواهد شد.
عزمی در بخش دیگر با تبیین تاریخچه و جایگاه قانونی پیشگیری از وقوع جرم پس پیروزی از انقلاب اسلامی گفت: مشارکت جدی همه دستگاهها در این ارتباط و همکاری با دستگاه قضا (بعنوان رییس شورای پیشگیری از جرم) می تواند به موفقیت این شورا کمک کند.
رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کنگان افزود: این شورا از مصوبات جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام است که ریاست آن بر عهده دستگاه قضایی و دستگاههای مهم از مجموعه نظام نیز اعضای آن هستند.
رییس دادگستری شهرستان کنگان به تلاش دستگاه قضا در این شهرستان کنگان اشاره کرد و گفت: درسال گذشته هفت هزارو ۶۱۹ فقره پرونده در دادگستری تشکیل شده که چهار هزار ۵۳۸ فقره کیفری و سه هزارو ۰۸۱ فقره دیگر حقوقی بوده است.
عزمی اظهارکرد: در ۵ ماه نخست سال جاری تعداد پرونده های قضایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: امیدواریم با همت همه اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم و اتخاذ تدابیر لازم میزان پرونده های قضایی کاهش یابد

اخبار مرتبط