رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
  • کد خبر : ۲۹۵۲
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : کنگان روی ویبره، شهروندان در استرس

کنگان روی ویبره، شهروندان در استرس

کنگان نیوز: شهرستان کنگان از بامداد امروز به طور میانگین هر ۳ ساعت یک زمین لرزه را تجربه کرده که منجر به استرس و دلهره شهروندان شده است.

کنگان نیوز: شهرستان کنگان از بامداد امروز به طور میانگین هر ۳ ساعت یک زمین لرزه را تجربه کرده که منجر به استرس و دلهره شهروندان شده است.

به گزارش کنگان نیوز؛ نخستین زلزله در ساعت ۴:۳۵ دقیقه بامداد سه شنبه با قدرت ۴ ریشتر رخ داد. مرکز این زمین لرزه در شهر بنک بوده و در شهرستان های دیر و و عسلویه نیز احساس شد.

کمتر از چهار ساعت، بازهم شهر بنک کنگان زلزله ای به بزرگی ۳٫۳ ریشهر را تجربه کرد. زمان این رویداد ۸:۱۳ دقیقه اعلام شده است.

همچنین در ساعت ۱۰:۵۸ دقیقه نیز شهر بنک سومین زلزله را تجربه کرد که بزرگی آن ۳٫۸ ریشتر بود.

گزارش های دریافتی حاکی از آن می باشد که وقوع زمین لرزه های پیاپی در کنگان و خصوصا شهر بنک باعث دلهره و استرس شهروندان شده، طوری که اغلب آنها در گرمای این روزها، حضور در فضای آزاد را به حضور در خانه ها ترجیح داده اند.

تاکنون خسارتی گزارش نشده است

فرماندار کنگان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت یا تلفات در پی زمین لرزه های امروز چهار این شهرستان نداشته ایم.

عبدالنبی یوسفی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع این زمین لرزه ها گروه هایی در سطح شهرهای سه گانه و روستاهای این شهرستان مامور بررسی خسارت و تلفات احتمالی شدند که تاکنون گزارشی در این زمینه نداشته ایم..

وی افزود: ستاد بحران در شهرستان کنگان فعال و تدابیر لازم برای حوادث احتمالی لحاظ شده است.

یوسفی با اشاره به وضعیت صنعتی شهرستان کنگان و حضور چندین فاز پالایشگاهی پارس جنوبی در این شهرستان بیان کرد: با توجه به اینکه ۶۰ درصد میادین گازی پارس جنوبی در این شهرستان قرار دارد، امکانات صنعت برای بروز حوادث در حد ایده آل نیست و این مساله شهرستان را آسیب پذیر می کند.

اخبار مرتبط