رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
  • کد خبر : ۲۹۴۹
  • مشاهده :  46 بازدید
  • چاپ خبر : زلزله کنگان و بنک تلفات و خسارت نداشت

زلزله کنگان و بنک تلفات و خسارت نداشت

کنگان نیوز” فرماندار کنگان گفت: دو زمین لرزه چهار و ۳٫۳ ریشتری که بامداد و صبح روز سه شنبه در این شهرستان رخ داد هیچ تلفات و خسارتی نداشت.

کنگان نیوز" فرماندار کنگان گفت: دو زمین لرزه چهار و ۳٫۳ ریشتری که بامداد و صبح روز سه شنبه در این شهرستان رخ داد هیچ تلفات و خسارتی نداشت.

به گزارش کنگان نیوز؛ عبدالنبی یوسفی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع این زمین لرزه ها گروه هایی در سطح شهرهای سه گانه و روستاهای این شهرستان مامور بررسی خسارت و تلفات احتمالی شدند که تاکنون گزارشی در این زمینه دریافت نشده است.

وی افزود: ستاد بحران در شهرستان کنگان فعال و تدابیر لازم برای حوادث احتمالی لحاظ شده است.

یوسفی با اشاره به وضعیت صنعتی شهرستان کنگان و حضور چندین فاز پالایشگاهی پارس جنوبی در این شهرستان بیان کرد: با توجه به اینکه ۶۰ درصد میادین گازی پارس جنوبی در این شهرستان قرار دارد، امکانات صنعت برای بروز حوادث در حد ایده آل نیست و این مساله شهرستان را آسیب پذیر می کند.

زمین لرزه ای به بزرگی چهار درمقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت چهار ۳۵ دقیقه و ۴۰ ثانیه بامداد روز سه شنبه شهر کنگان در جنوب استان بوشهر را لرزاند.

همچنین زلزله ای به بزرگی ۳٫۳ درمقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت هشت و ۱۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه صبح روز سه شنبه شهر بنک از توابع شهرستان کنگان را تکان داد.

شهرستان کنگان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

اخبار مرتبط