رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۲
  • کد خبر : ۲۹۱۶
  • مشاهده :  116 بازدید
  • چاپ خبر : وحدت و همدلی پیام بزرگ بعثت است

وحدت و همدلی پیام بزرگ بعثت است

امام جمعه اهل سنت کنگان استان بوشهر گفت : وحدت و همدلی پیام بزرگ بعثت حضرت رسول اکرم (ص) است.

به گزارش کنگان نیوز، شیخ محمد جمالی روز پنجشنبه در آئین جشن بزرگ عید سعید مبعث افزود: برگزاری جشن مبعث با حضور شیعه و سنی جلوه ای از وحدت اسلامی است و این همدلی پیام بزرگ مبعث خاتم الانبیاء (ص) است.
وی افزود: وحدت ، اتحاد و انسجام اسلامی محصول و ثمره مبعث پیامبر مهر و مهربانی است.
مدیر مجتمع امام شافعی کنگان با تجلیل از تلاش و مجاهدت امام بزرگوار و خلف صالح ایشان برای تحقق وحدت اسلامی یادآورشد: نتیجه این تلاش و همت بلند وحدت مثال زدنی شیعه و سنی و دیگر اقوام و فرق در جمهوری اسلامی ایران است .
مدیر دارالتحفیظ گوده شهرستان بستک هرمزگان نیز گفت : تحکیم اخوت ، برادری و برابری و نیز ترویج دین مداری بر پایه اخلاق از دستاوردهای مهم مبعث رسول مکرم اسلام است.
سید حسین توانا افزود : حضرت محمد (ص) با تکیه بر خلق نیکوی خود توانست بشریت را از وادی ظلمت به سوی نور رهنمون کند.
این استاد مدرسه علوم دینی اهل سنت اظهار داشت: امروز بهترین راه برای ترویج دین مبین اسلام و حفاظت از دستاوردهای مبعث و معراج پیامبر اعظم (ص) ترویج مکارم اخلاقی در زندگی فردی و اجتماعی و بین المللی است.
توانا گفت : دین پیامبر دین اخلاق است و امت اسلامی باید با سلاح علم ،اخلاق و ایمان مروج دین و سنت نبوی باشند.
اجرای سرود توسط گروه الفردوس عسلویه ، مدیحه سرایی و نیز اهدا احکام برخی مدیران و استادان مدارس علوم دینی اهل سنت کنگان و عسلویه از دیگر بخش های این مراسم مشترک بود.
این آئین معنوی به همت دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر و دفتر نمایندگی کنگان و با حضور جمعی از مسئولان، مردم و علمای شیعه و سنی در مجتمع علم دینی امام شافعی کنگان برگزار شد. ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط