رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۲
  • کد خبر : ۲۸۳
  • مشاهده :  57 بازدید
  • چاپ خبر : اجرای طرح هادی در ۹۰ درصد روستاهای دیر

اجرای طرح هادی در ۹۰ درصد روستاهای دیر

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیراستان بوشهر گفت: در ۹۰ درصد روستاهای این شهرستان طرح هادی اجرا شده است.

به گزارش کنگان نیوز از دیر، صادق صداقت روز شنبه به مناسبت روز روستا در گفت وگو با خبرنگاران شهرستان دیر افزود: در سال گذشته ۲۰ طرح هادی روستایی در این شهرستان اجرا شد.
وی، ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستائیان و خدمات بهزیستی و عمومی از اهداف مهم اجرای طرح های هادی روستایی عنوان کرد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیردر باره بهسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی گفت: درسال جاری ۶۰میلیون ریال برای بهسازی و تعمیرات هر واحد مسکونی شهری و ۵۰میلیون ریال برای واحدهای مسکونی روستایی وام بلاعوض در نظرگرفته شده است.
وی افزود: برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری برای ۱۱۰ فقره در شهر و روستا تسهیلات تا سقف ۱۲۰میلیون ریال با کارمزد۵ درصد پرداخت شده است.
وی با اشاره به صدور سند مالکیت روستایی گفت: از سال گذشته تاکنون ۴۱۸ فقره سندمالکیت روستایی دراین شهرستان صادر و یکهزار و ۴۳۳ پرونده برای سند دارکردن مالکیت شهری تشکیل که تاکنون ۴۰۰ مورد آن پاسخ داده شده است.
صداقت ادامه داد: سال گذشته طرح محوطه سازی و تکمیل سرویس های بهداشتی مصلای جمعه دیر به اتمام رسیده و در سال جاری برای فاز سوم آن که شامل اجرای سردرب ورودی است ۹۰۰میلیون ریال اختصاص یافته است.
وی گفت: در سال جاری دو زمین چمن مصنوعی با اعتبار دو میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال در روستای لمبدان پایینی و شهنیا مورد بهره برداری قرارگرفت و درسال جاری در صورت تامین زمین مورد نیاز هفت زمین چمن مصنوعی روستایی در روستاهای این شهرستان احداث خواهد شد.

اخبار مرتبط