رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
  • کد خبر : ۲۸۲۹
  • مشاهده :  80 بازدید
  • چاپ خبر : چرا علیرغم عمل موفقیت آمیز، حسین رفتنی شد؟/ جوان جمی قربانی فقر امکانات پزشکی در جنوب استان

چرا علیرغم عمل موفقیت آمیز، حسین رفتنی شد؟/ جوان جمی قربانی فقر امکانات پزشکی در جنوب استان

اخیرا جوان ۲۶ ساله جمی ، بر اثر عارضه ای در مغز خود ، فوت می کند اما آنجا ناراحتی خانواده و دوستداران این جوان

کنگان نیوز ، اخیرا جوان ۲۶ ساله جمی ، بر اثر عارضه ای در مغز خود ، فوت می کند اما آنجا ناراحتی خانواده و دوستداران این جوان ؛ بیشتر می شود که پزشک متخصص در شیراز به خانواده اش می گوید اگر زودتر این جوان به تحت عمل قرار گرفته بود احتمال حیات مجدد وی زیاد بود.

اما چند نکته درباره حادثه فوق:

۱- حسین پیرا بعد از احساس سردرد به بیمارستان توحید جم منتقل می شود، نبود سی تی اسکن و نبود متخصص مغز و اعصاب سبب می شود وی را به بیمارستان امام خمینی ( ره ) کنگان اعزام کنند ، نبود سی تی اسکن در بیمارستان نفتی توحید جم که در موقعیت استراتژیک در کشور واقع شده است بسیار ناراحت کننده است در صورت تشخیص زودتر بیماری وی، قطعا امید به بهبود خیلی زیاد بود.

۲- پیرا بعد از اعزام به بیمارستان کنگان و انجام سی تی اسکن بر روی مغز وی، پزشک تشخیص می دهد که مغز دچار عارضه ای شده است اگر کمتر از ده ساعت دیگر ، عمل نشود فوت خواهد کرد و اینجا بود که باید برای عمل جراحی به یکی از بیمارستان های برازجان ، بوشهر یا شیراز منتقل شود.

۳- از بیمارستان کنگان با بیمارستان های برازجان و بوشهر تماس گرفته می شود ، به گفته پدر وی، بیمارستان های مذکور برای عمل وی ، می گویند باید پزشک بیمارستان در روز بعد ببیند و اگر تشخیص به عمل داد بعدا زیر تیغ جراحی برود! و جواز پذیرش صادر نمی شود، درحالیکه پزشک بیمارستان کنگان به مسئولان بخش پذیرش بیمارستان های فوق هشدار می دهد که باید زودتر عمل شود.

پزشک کنگانی به پدر وی می گوید این نوع پذیرش دردی درمان نخواهد کرد باید به شیراز و بیمارستان نمازی منتقل شود ، نکته مهم اینجا است چرا مسئولان پذیرش بیمارستان های بوشهر و برازجان ، توصیه های پزشک کنگانی را جدی نمی گیرند درحالیکه اگر برای حضور وی در این بیمارستان های اوکی داده می شد قطعا با آمبولانس های بیمارستان کنگان، کمتر از دو ساعت بعد، زیر تیغ جراحی بود و امید به بهبودی وی!.

۴- زمان به سرعت در حال گذشتن است تصمیم بر این می شود بیمار را به شیراز منتقل کنند ، اما مطمئنا آمبولانس بیمارستان کنگان برای انتقال به شیراز همکاری نخواهد کرد ، اینجا است که باید دست به دامان آمبولانس های خصوصی شد، بالاخره بعد از خواهش و التماس و گذشتن زمان بیش از ۳ ساعت، امبولانس خصوصی از پارسیان به کنگان می رسد و بعد از گذشت ساعاتی به بیمارستان شیراز منتقل می شود ، در شهرستان های جنوبی استان بوشهر آمبولانس خصوصی وجود ندارد.

۵-حسین بعد از گذشت حدود ۲۴ ساعت از احساس سردرد ، در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت عمل می شود و حتی هوشیاری وی باز می گردد اما روز بعد ناگهان وی از هوش می رود و گفته می شود به دلیل تاخیر در عمل و درمان وی ، مغز دچار عارضه ای دیگر شده است .

این دیر رسیدن ها ؛ پایانی خواهد بود بر حیات این جوان جمی که قربانی کمبود امکانات می شود.

۶- به نظر می رسد در منطقه جنوب استان بوشهر که تخت جمشید اقتصاد و صنعت کشور لقب گرفته است نبود امکانات همچنان قربانی خواهد داد حسین پیرا اولین و آخرین قربانی نیست و نخواهد بود.

گفتنی است بعد از ناامیدی پزشکان از حیات مجدد وی ، با رضایت خانواده وی و در اقدامی تحسین برانگیز ، اعضای بدن مرحوم حسین پیرا به ۴ بیمار اهدا شد/ آینه جم

اخبار مرتبط