رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
  • کد خبر : ۲۷۹۴
  • مشاهده :  39 بازدید
  • چاپ خبر : نامه جمعی از اصلاح طلبان و فعالان سیاسی کنگان به استاندار بوشهر

نامه جمعی از اصلاح طلبان و فعالان سیاسی کنگان به استاندار بوشهر

کنگان نیوز، نامه جمعی از اصلاح طلبان و فعالان سیاسی شهرستان کنگان به دکتر سالاری استاندار بوشهر

باسمه تعالی
جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر
 سلام علیکم
استحضار دارید که فعالان سیاسی اصلاح طلب و اعتدال گرای شهرستان کنگان ، همگام با اکثریت قاطع ملت ایران ، در سال ۱۳۹۲ با هدف ایجاد تحول در ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و برگشت به اهداف والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری ، دست به انتخابی بزرگ زدند و مردی معتدل و ترقی خواه را بر مسند حاکمیت اجرایی نظام جمهوری اسلامی گماردند ؛با این امید که با انتخاب این مرد پر تلاش ، نقطه ی پایانی بر نابسامانی های هشت سال گذشته بگذارند و اعتدالی در خط مشی دولتمردان به وجود آورند و در منطقه جنوب استان نیز عدالت در توزیع امکانات ، اعتبارات و بکارگیری توانایی های بالقوه ی کنگان در همه زمینه ها صورت گیرد.
 پس ازانتصاب جنابعالی به عنوان استاندار این استان زر خیز و پایتخت انرژی و اقتصاد ایران ، انتظار می رفت با توجه به تجربه شما در منطقه و تاسیسات نفت و گاز و شناخت نقاط قوت و ضعف شهرستان های جنوبی استان نگاه ویژه و خاصی برای رفع مشکلات عدیده مردم داشته و در رفع آنها کوشا باشید. همچنان که خود جنابعالی در ابتدای انتصاب بارها به این موضوع اشاره نمودید. امید می رفت که وقوف جنابعالی بر توانایی ها و نیز مشکلات شهرستان کنگان و در کنار آن همکاری صمیمانه مردم ترقی خواه و فعالان سیاسی و اجتماعی منطقه راهگشای وصول به آرمان های عدالت طلبانه ی مردم این دیار باشد . اما با نهایت تاسف و ناباوری در طول مدتی که از تصدی شما در بالاترین منصب اجرایی استان می گذرد ، توجه و اهتمامی شایسته از جنابعالی در رفع نابسامانی های گذشته دور و نزدیک و محرومیت های تاریخی این شهرستان را شاهد نبوده ایم .
 در این مدت مردم و فعالان سیاسی شهرستان کنگان بارها و بارها به انحای مختلف تلاش بر این داشتند که نظر مساعد شما را در رفع کاستی ها ی موجود جلب نمایند ولی بسیار جای تاسف دارد که شما تا کنون اقدامی شایسته ی مردم نجیب این شهرستان صورت نداده اید و از همان ابتدا ، بنارا بر نادیده انگاشتن مردم فهیم و تلاشگر شهرستان کنگان گذاشته اید.
 اینک پس از گذشت دو سال و اندی از حاکمیت دولت اعتدال باید به عرضتان برسانیم که :
 1 – در دوره ی تصدی جنابعالی نه تنها پروژه ی مهم جدیدی در شهرستان آغاز نشده ، بلکه پروژه های اولویت دار شهرستان از قبیل : اسکله ، جاده کمربندی ، خدمات درمانی و بهداشت ، مجتمع فرهنگی و پروژه های دیگر نیز پیشرفت مناسبی نداشته اند .
 2 – اکثر مدیران ادارات دولتی شهرستان کنگان ، مدیرانی خسته ، ناتوان و بی انگیزه با تفکرات سنتی مدیریت ، بازمانده از دوران هشت ساله ی دولت گذشته و حتی پیش از آن هستند و جنابعالی اراده ی چندانی در جهت باز سازی و توانمند سازی کادر های اجرایی و مدیریتی شهرستان از خود نشان نداده اید .
 3 – در دوره ی تصدی جنابعالی برنامه ای کارساز و موثر جهت جلب حمایت صنایع موجود در شهرستان و پشتیبانی از فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری ارائه نشده است و شما و مدیران ارشد اجرایی استان نخواسته یا نتوانسته اید از این ظرفیت عظیم در بهبود وضعیت شهرستان کنگان بهره ببرید .حتی در دو مورد که مطالبه عمومی مردم بود یعنی معین نفت شدن بیمارستان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان ، علیرغم قول مساعدی که داده بودیدپیگیری جدی به عمل نیاوردید.
 4- با وجود اینکه ۶۰ درصد منطقه ی عملیاتی و پروژه های پارس جنوبی در شهرستان کنگان قرار دارد ، متاسفانه همچنان مشکل بیکاری یکی از عمده ترین معضلات شهرستان می باشد.
 5- کمتر در پی این بوده اید که از ظرفیت عظیم نیروی انسانی متخصص ، توانا و متعهد شهرستان کنگان بهره بیرید و نقشی برای آنان در سازندگی و اداره ی شهرستان و استان در نظر نگرفته اید به طوری که امروز هیچ کدام از نیروهای توانمند این شهرستان در میان مدیران استانی به چشم نمی خورند..
 نادیده گرفتن نخبگان شهرستان کنگان که برخی همپای جنابعالی برای موفقیت دکتر روحانی در مرکز کشور و استان بیشترین فعالیت ها را داشتند ، نشانه ی کوچکی از بی توجهی های شما به شهرستان کنگان است .
 اما جناب آقای استاندار ،
با وجود این همه نامهربانی نسبت به مردم شهرستان کنگان ، ما ضمن پیگیری مطالبات بحق این مردم فهیم و صبور ، همچنان بر عهد وپیمانی که با ریاست محترم جمهور و دولتمردان عدالتخواه و معتدل نظام داشته ایم ، پای می فشاریم و ذره ای از حمایت و پشتیبانی خود از دولت اعتدالگرای دکتر روحانی نخواهیم کاست . لذا جا دارد که جنابعالی نیز به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان ، گامی در جهت تحقق مطالبات مردم و بهبود اوضاع شهرستان و اهمیت دادن به افکار عمومی مردم و صاحب نظران مصلح و خیر خواه بردارید ؛ باشد که اندکی از حق مردم که بر دوش شما و مسئولان دولت اعتدال می باشد ، ادا گردد و فداکاری های مردم ایثار گر کنگان اندکی قدر دانسته شود .
اصلاح طلبان و اعتدالگرایان شهرستان کنگان امید دارند که استاندار محترم فارغ از گرایش های منطقه ای و شهرستانی، همه ی شهرستان ها و فرزندان این استان را یکسان بنگرند و از همه ظرفیت ها و توانمندی های استان از جمله ظرفیت های انسانی و منطقه ای شهرستان کنگان استفاده نمایند ولی اگراین روند بی توجهی ادامه یابد ، ما استفاده از همه ی تریبونها و راه های قانونی را برای رساندن صدای حق طلبانه ی مردم این شهرستان به گوش مسئولین کشوری لازم و ضروری می دانیم .
 با تقدیم احترام مجدد – اعضای ستاد دکتر روحانی ،
 جمعی از اصلاح طلبان و فعالان سیاسی شهرستان کنگان

اخبار مرتبط