رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۷
  • کد خبر : ۲۶۳
  • مشاهده :  145 بازدید
  • چاپ خبر : ظرفیت‌های گردشگری استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی رونق می‌گیرد

ظرفیت‌های گردشگری استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی رونق می‌گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: استان بوشهر ظرفیت‌های گردشگری فراوانی دارد که با مشارکت بخش خصوصی وسرمایه‎گذاران رونق می‎گیرد.

به گزارش کنگان نیوز از بوشهر ، محمدابراهیم فرورانی صبح امروز در نشست با سازمان‎های مردم نهاد حوزه گردشگری ضمن تسلیت حادثه جانگداز منا اظهار داشت: متاسفانه حوزه گردشگری این اداره کل به مناسبت روز جهانگردی برنامه‎های متنوع و مهمی برای اجرا تدوین کرده بودند اما به سبب حادثه جانگداز منا و عزادار شدن هموطنان این برنامه‎ها حذف شد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‎های گردشگری مهم و با اهمیتی است بیان کرد: ظرفیت‎های گردشگری این استان به سبب بکر ماندن نیاز به توجه ویژه از سوی مشارکت بخش خصوصی است که باید در این راستا تلاش کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر تاکید کرد: در اقتصاد گردشگری استان بوشهر جمله “ظرفیت نداریم ” جمله بی‌ربطی است، زیرا استان بوشهر دارای ظرفیت‎های مهمی در حوزه گردشگری دارد و باید این ظرفیت‎های باالقوه را باالفعل کنیم و این فقط از عهده بخش خصوصی بر می‎آید .

فروزانی با بیان اینکه این اداره کل تنها حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران انجام می‎دهد گفت: وظیفه ما اجرا و برنامه‎ریزی نیست باید این دو بخش توسط بخش خصوصی انجام شود و اداره کل میراث فرهنگی تنها پشتیبان و حمایت کننده از بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: این جلسات باید تداوم داشته باشد تا فضا باید برای تعامل و بحث و گفتگو باز شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از تشکیل کمیسیون مشترک گردشگری در استان بوشهر خبرداد و گفت: در حوزه گردشگری، باید در اتاق بازرگانی یک کمیسیون مشترکی تشکیل شود تا نگاه جدی‎تری به حوزه گردشگری شود.

معاون گردشگری نیز با بیان اینکه جشنواره‎های مختلفی در استان تدارک دیده شده افزود: معاون گردشگری استان بوشهر در صدد است که جشنواره‎های متعددی با توجه به ظرفیت‎های استان بوشهر با همکاری بخش خصوصی برگزار کند.

ناصر امیرزاده تأکید کرد: زمان برگزاری جشنواره‎ها باید متناسب با موضوع آنها باشد زیرا گردشگرانی که در جشنواره شرکت می‎کنند باید از نزدیک با شرایط و حال و هوای جشنواره و مناسب آنها آشنا شوند.

دیگر اعضای شرکت کننده چالش‎ها و موانع پیش روی صنعت گردشگری استان بوشهر را کمبود امکانات پروازهای داخلی و خارجی، کمبود هتل و نبود یک پرواز مستقیم از شهر بوشهر به دبی اعلام  کردند و در زمینه‎های توریسم داخلی و خارجی و رونق گردشگری خارجی و داخلی بحث و تبادل نظر کردند./ تسنیم

اخبار مرتبط