رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳
  • کد خبر : ۲۶۰۲
  • مشاهده :  70 بازدید
  • چاپ خبر : محمودی: پیشرفت های هسته ای کشور مدیون خون دانشمندان شهید هسته ای است

محمودی: پیشرفت های هسته ای کشور مدیون خون دانشمندان شهید هسته ای است

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: پیشرفت های هسته ای به برکت مجاهدت دانشمندان هسته ای و جوان کشورمان باعث شد تا دنیا مجبور به توافق برجام شود.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: پیشرفت های هسته ای به برکت مجاهدت دانشمندان هسته ای و جوان کشورمان باعث شد تا دنیا مجبور به توافق برجام شود.

وی یاد آور شد: جمهوری اسلامی ایران هرگز در مسیر دانش صلح آمیز هسته ای از حقوق خود عقب نیشنی نخواهد کرد.

خطیب جمعه همچنین با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا گفت: تا زمانی که آمریکا روحیه استکباری و جهوری اسلامی ایران روحیه استکبار ستیزی دارد ، رابطه این دو کشور تیره تر خواهد شد.

محمودی گفت: اختلاف جمهوری اسلامی با آمریکا یک اختلاف بنیادی است و جمهوری اسلامی ایران هرگز تسلیم اقدامات خصمانه آمریکا نخواهد شد.

وی افزود: کسانی که می خواهند با آمریکا مماشات کنند بدانند آمریکا به کم راضی نیست و در یک کلام آمریکا ، جمهوری اسلامی بدون محتوا می خواهد .

امام جمعه کنگان در بخش دیگر با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب در دیدار با مداحان اهلبیت و نیز مقامات و مسئولین کشوری گفت: مسئولان منویات معظم له در خصوص ایجاد قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی و رصد کردن فعالیت دستگاهها در خصوص تحقق شعار سال را با جدیت دنبال کنند.

محمودی با اشاره به ضرورت حفظ آمادگی و نیز تقویت بنیه دفاعی کشور و نیز انتقاد فرماندهی کل قوا از برخی افراد که فردای دنیا را فردای مذاکره می دانند نه فردای موشک گفت: معظم له تصریح کردند این حرف اگر از روی ناآگاهی گفته شود ، ناآگاهی است و اگر از روی آگاهی گفته شود خیانت است.

وی در بخش دیگر با تبرک میلاد امام باقر علیه السلام و حلول ماه رجب المرجب ضمن بیان فضایل ماه رجب در آیینه روایات به بازخوانی سیره علمی و عملی پنجمین آفتاب فروزان آسمان امامت و ولایت پرداخت و بیان نمود: سیره امام در مناجات و تضرع به درگاه الهی می تواند الگویی برای همه پیروان آن امام همام باشد.

خطیب جمعه با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره متفکر شهید بسیجی سید مرتضی آوینی گفت: هنرمند کسی است که بتواند ارزشهای اصیل اسلام و انقلاب اسلامی را در قالب هنر ترسیم و هنر را در خدمت دین و انقلاب قرار دهد.

محمودی بیان داشت: هنر نباید به بازیهای سیاسی کشیده و با ابتذال و لهو لعب آمیخته شود.

خطیب جمعه همچنین از تلاشهای صادقانه دکتر احمدی نماینده مردم شریف جنوب استان در مجلس شورای اسلامی تقدیر و اظهار امیدواری کرد ، در این مدت باقی مانده نیز منشاء آثار و برکاتی برای نظام و مردم باشند.

 وی در بخش پایانی با اشاره به مراسم تودیع و معارفه فرماندار کنگان ، با تقدیر از تلاشهای فرماندار سابق اظهار امیدواری کرد ، فرماندار جدید کنگان بتواند با بهره گیری از تمام ظرفیت ها بویزه استفاده از توان شرکتهای مستقر در منطقه زمینه توسعه و آبادانی شهرستان کنگان را در خور شان ، نام و فرهنگ مردمان این خطه فراهم کند./ ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط