رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
  • کد خبر : ۲۴۶۸
  • مشاهده :  100 بازدید
  • چاپ خبر : کشف جسد یکی از صیادان ربوده شده در ساحل بوشهر / ابهام در وضعیت دیگر صیادان

کشف جسد یکی از صیادان ربوده شده در ساحل بوشهر / ابهام در وضعیت دیگر صیادان

جسد یکی از صیادان بوشهری که از سوی کویتی‌ها ربوده شده بودند در ساحل ایران پیدا شد.

به گزارش کنگان نیوز، جنازه مردی ناشناس نیز در کویت پیدا شده که مشخص نیست متعلق به صیاد ایرانی باشد.

دادستان بوشهر از کشف و شناسایی جسد یک صیاد بوشهری در سواحل استان بوشهر خبرداد و گفت: منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی درباره علت مرگ این مرد هستیم.

علی حسن پور در ادامه بیان کرد: جسد، شناسایی شده است اما درباره علت مرگ این مرد هنوز پزشکی قانونی نظر نهایی را اعلام نکرده است که آیا قتل صورت گرفته یا غرق شدگی بوده، علت تامه مشخص نیست.

دادستان بوشهر افزود: جسد دیگری هم در کشورکویت پیدا شده اما هنوز شناسایی نشده است، دی‌ان‌ای از خانواده مرد گمشده انجام شده اما هنوز جواب نیامده است.

حسن پور اظهار داشت: با توجه به مشخصات ظاهری احتمال اینکه جسد پیدا شده در کویت از صیادان بوشهری باشد بسیار کم است.

به نوشته روزنامه ایران، چندی قبل حسن پور دررابطه با آخرین جزئیات ربودن سه صیاد بوشهری از سوی صیادان کویتی گفته که وزارت امورخارجه و دریابانی با توجه به تفاهم نامه همکاری دوجانبه‌ای که بین دریابانی دو کشور ایران و کویت وجود دارد اقداماتی را انجام داده اند اما سرنوشت سه صیاد بوشهری هنوز نامعلوم است.
ابهام در وضعیت دیگر صیادان

چندی قبل سه صیاد بوشهری در درگیری با چندین صیاد کویتی که گفته می شد مصری بوده اند از آب ها بین المللی به آب های سرزمینی کویت کشانده و سپس ربوده شدند.

اگرچه تلاش های متعددی توسط خانواده های صیادان ربوده شده و مسئولین برای اطلاع از وضعیت آنان صورت گرفته است اما هنوز سرنوشت صیادان مفقودشده بوشهری در هاله ای از ابهام قرار دارد.

چندی قبل جسدی در حوالی جزیره خارگ کشف که گفته می شد متعلق به یکی از این صیادان است.

اکنون با توجه به تایید دادستان بوشهر به نظر می رسد جسد کشف شده متلق به یکی از سه صیاد ربوده شده بوشهری است. هر چند بنا بر گفته این دادستانی علت مرگ مشخص نشده است.

باید منتظر ماند و دید وضعیت دیگر صیادان ربوده شده بوشهری چه خواهد شد و آیا مسئولین خواهند توانست اطلاعاتی از وضعیت آنان در اختیار خانواده هایشان قرار بدهند یا مردم همچنان باید به انتظار بنشینند؟

اخبار مرتبط