رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
  • کد خبر : ۲۳۵۱
  • مشاهده :  61 بازدید
  • چاپ خبر : کشت فیسالیس برای نخستین بار در استان بوشهر شهر دیر انجام شد

کشت فیسالیس برای نخستین بار در استان بوشهر شهر دیر انجام شد

فرماندار شهرستان دیر از کاشت و برداشت فیسالیس در شهرستان دیر برای اولین بار در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از مهر، حمزه اعتماد صبح یکشنبه در بازدید از گلخانه کاشت فیسالیس درختی در روستای لمبدان شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، گفت: شهرستان دیر با ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشت گوجه فرنگی با ۴۵۰ هزار تن محصول به‌عنوان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل در کشور است.

اعتماد با بیان اینکه شهرستان دیر دارای ظرفیت‌های بسیار مهمی است که باید از آنها استفاده کرد افزود: شهرستان دیر در بخش‌های صید و صیادی، آبزی‌پروری، کشاورزی و گردشگری دارای ظرفیت های مهمی است که باید از این فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه شهرستان دیر استفاده کرد.

فرماندار شهرستان دیر، ساحل زیبا، اماکن تاریخی، زیارتی، جاذبه های گردشگری و هوای مطبوع را از ظرفیت‌های مهم گردشگری این شهرستان برشمرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های طبیعی شهرستان دیر فرصت مناسبی برای گردشگری است به طوری‌که در نوروز گذشته در ماندگاری مسافران نوروزی رتبه برتر استان بوشهر را داشته است.

حمزه اعتماد، با بیان اینکه همه واحدهای اقامتی این شهرستان برای اسکان و پذیرایی از گردشگران، مسافران نوروزی آمادگی کامل دارند، خاطر نشان کرد:۱۵۰ کلاس در شهرستان دیر برای پذیرایی و اسکان گردشگران و میهمانان نوروزی آماده و تجهیز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دیر نیز در این بازدید در گفتگو با مهر گفت: کشت فیسالیس برای اولین بار در استان بوشهر با استفاده از روش‌های مهندسی توسط یکی از کشاورزان با تجربه شهرستان دیر انجام شده است.

عیسی محمد دوست اظهار داشت: ارتفاع بوته فیسالیس درختی در گلخانه ۲ متر و میوه آن به اندازه گیلاس و تقریبا شبیه گوجه فرنگی با رنگ زرد است و از هر بوته فیسالیس حداکثر ۲ کیلو میوه می‌توان برداشت کرد.

محمد دوست با بیان اینکه کاشت فیسالیس برای اولین بار در استان بوشهر به صورت آزمایشی کاشت شده است، گفت: در نظر داریم با استفاده از روش‌های کاملا علمی در سال آینده این میوه با کیفیت را به صورت انبوه در گلخانه‌های شهرستان دیر کشت کنیم.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دیر از ماندگاری بسیار بالای این میوه خبر داد و افزود: زمان کشت فیسالیس همزمان با کاشت گوجه فرنگی در شهریور ماه است و این میوه به طور طبیعی تا یک هفته بیرون از یخچال و تا ۳ ماه، در یخچال و در دمای ۲ درجه بالای صفر، با همان طراوت و تازگی ماندگار خواهد بود.

عیسی محمد دوست اظهار داشت: تا کنون از اراضی زیر کشت گوجه فرنگی شهرستان دیر ۳۵۰ هزار تن گوجه فرنگی برداشت شده است.

اخبار مرتبط