رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
  • کد خبر : ۲۳۴۲
  • مشاهده :  248 بازدید
  • چاپ خبر : اجرای طرح هرتولد یک درخت در بیمارستان کنگان برگزار شد + تصاویر

اجرای طرح هرتولد یک درخت در بیمارستان کنگان برگزار شد + تصاویر

کنگان نیوز،اجرای طرح هرتولد یک درخت در بیمارستان کنگان با حضور برخی مسئولین کنگان روز شنبه برگزار شد.

به گزارش کنگان نیوز، حسن حیدری بعد از ظهر امروز در آیین آغاز طرح «هر تولد یک درخت» در بیمارستان کنگان اظهار داشت: طرح هر تولد یک درخت، به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، با تولد یک نوزاد در زایشگاه، توسط والدین نوزاد در بیمارستان امام خمینی کنگان با حضور مسئولان شهرستان کنگان اجرا شد.

رئیس بیمارستان امام خمینی کنگان با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، گفت: این طرح در راستای ترویج فرهنگ درختکاری، حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز و حرمت گذاشتن به مواهب طبیعی در میان خانواده‌ها اجرا خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه در این طرح با تولد یک نوزاد در زایشگاه، یک درخت کاشته می‌شود، افزود: با اجرای این طرح، یک درخت شناسنامه‌دار،که نمود درخت و موقعیت آن خواهد بود با تولد هر نوزاد در بیمارستان امام خمینی کنگان کاشته می‌شود که این درخت یادگاری از خانواده نوزاد است.

وی با بیان اینکه درختان در نظر گرفته شده برای این طرح سازگار با آب و هوای منطقه خواهد بود، ابراز داشت: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه‌ای از تجلیات آفریدگار عالم است و نماد آبادانی و شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی است و باید فرهنگ درختکاری و مراقبت از درختان را از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم.

حیدری یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح را جلوگیری از قتل عام درختان برشمرد و اظهار داشت: در این طرح هر نوزاد یک شناسنامه درختی خواهد داشت که شماره پلاک، قطعه، ردیف و نوع درخت در آن ذکر خواهد شده است که در آینده هر زمان که کودک یا خانواده او دوست داشته باشند می‌توانند از آن دیدن کنند.

رئیس بیمارستان امام خمینی کنگان، ضمن تقدیر از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کنگان، گفت: تعداد ۲۰۰ اصله نخل از سوی جهاد کشاورزی شهرستان برای اجرای این طرح اهدا شد.

حیدری با بیان اینکه در آینده این طرح را در سطح شهر و پارک‌ها گسترش خواهیم داد، افزود: این طرح حامل پیام‌های فرهنگی و دوستی است که در آن قتل عام درختان محکوم شده است.

عکس : نوید کاردان

IMG_9327

 

IMG_9329

 

IMG_9334

 

IMG_9336

 

IMG_9342

 

IMG_9343

اخبار مرتبط