رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
  • کد خبر : ۲۲۰۴
  • مشاهده :  62 بازدید
  • چاپ خبر : حضور ایت الله حسینی بوشهر در مراسم شهادت حضرت فاطمه (س) در کنگان

حضور ایت الله حسینی بوشهر در مراسم شهادت حضرت فاطمه (س) در کنگان

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات ۷ اسفندماه جلوه ای از همدلی و وحدت در ایران اسلامی خواهد بود.

به گزارش کنگان نیوز، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری سه شنبه در دیدار با امام جمعه و جمعی از بزرگان و معتمدین اهل سنت کنگان گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران وحدت و همدلی در کشور ما در جهان اسلام بی نظیر است و دنیا در ۷ اسفندماه بار دیگر شاهد نمایش اقتدار و عزت در سایه وحدت و همدلی خواهد بود.
وی با پراهمیت دانستن انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شرکت در آزمون بزرگ انتخابات ، نظام دینی و آرمانها و ارزشهای دینی و انقلابی مان را بیمه خواهد کرد.
نامزد مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت بزرگ ایران با حضور حماسی در انتخابات پیش روی برگ زرین دیگری در کارنامه امت اسلامی ثبت می کند و اثبات خواهند کرد که شیعه و سنی آنجا که پای نظام و رهبری و ارزشها در میان باشد با تمام وجود حاضر خواهند شد.
آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود ، وحدت و همدلی شیعه و سنی در کشور بویژه استان بوشهر را مثال زدنی دانست و بیان کرد: وحدت و همدلی آرمان بزرگ امام راحل و رهبر معظم انقلاب است و اهل سنت همواره دوشادوش تشیع در همه عرصه ها برای پاسداری از آرمانها و ارزشها حضور فعالانه ای داشته و خواهند داشت.
وی گفت: این همدلی که حاصل خون پاک هزاران شهید والامقام است فضای جامعه را معطر به عطر وحدت و همدلی کرده و این مسئله دشمنان را مایوس ساخته است.
حسینی بوشهری در پایان وحدت و همدلی را ضرورت امت اسلام دانست و گفت: تا زمانی که امت اسلام با هم همدل باشند دشمنان نخواهند توانست خدشه ای به آنها وارد کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان نیز گفت: اهل سنت نیز مثل همیشه با حضور در پای صندوق های رای وفاداری خود به امام (ره)، مقام معظم رهبری و شهیدان را مجددا اثبات خواهند کرد.
شیخ محمد جمالی حضور در انتخابات را یک تکلیف مهم دانست و بیان داشت: ثمره این حضور اقتدار نظام و تحکیم وحدت در سایه هدایت ها و رهنمودهای داعیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری خواهد بود.
وی در بخش دیگر جمهوری اسلامی را الگوی بزرگ وحدت برای همه ملت های مسلمان دانست و بیان کرد: تاریخ همواره ثابت کرده هرگاه امت اسلامی ید واحده باشند دشمن مغلوب خواهد شد.
رییس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در پایان یادآور شد: مشکلات امروز در برخی کشورهای اسلامی ناشی از اختلافات داخلی است و این اختلاف و انشقاق در بین مسلمین موجب شده تا دشمنان قسم خورده اسلام ضرباتی را به ملت های مسلمان منطقه وارد کنند که چاره و راه علاج این درد ناگوار ، پرهیز از اختلافات و توسل به وحدت و همدلی است./ ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط