رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱
  • کد خبر : ۲۱۹۰
  • مشاهده :  141 بازدید
  • چاپ خبر : اشتباه بزرگی که شانس پیروزی کاندید جوان بردستانی را بیشتر از پیش کرد

اشتباه بزرگی که شانس پیروزی کاندید جوان بردستانی را بیشتر از پیش کرد

اشتباه بزرگی که شانس پیروزی کاندید جوان(حسین بردستانی) حوزه جنوب استان بوشهر را بیشتر از پیش کرد.

امروز یکشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۲ در همایش ائتلاف ۹۴ که توسط حزب اعتدال در بوشهر برگذار شد، دو نکته در آن قابل توجه بود :

۱- حضور خانم الماسی و اعلام حمایت این حزب از ایشان در حوزه جنوب استان؛ که با واکنش های سریع اصلاح طلبان استان و شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مواجه بود. چرا که اجماع اصلاح طلبان بر مهندس بردستانی در حوزه جنوب استان با قرائت بیانیه مجمع اصلاح طلبان محرز شده بود و مهم تر از همه موارد ؛ حضور مهندس بردستانی در لیست اصلاح طلبان با سر لیستی دکتر عارف در کشور هست. که همه این ها نشان از اجماع اصلاح طلبان بر کاندید جوان حوزه جنوب استان می باشد  همچنین اعلام حمایت  اصلاح طلبان جنوب استان از این کاندید مهری دیگر بر تایید این ادعا می باشد.

۲ : خانم الماسی خود را از اصلاح طلبان کاملا مبرا دانستند و نکته قابل تامل ناراحتی ایشان وتیم همراه از این امر بود و به شدت از اینکه حاضرین در همایش ایشان را اصلاح طلب بنامند ناراحت شده و واکنش نشان دادند.

حال سوالی در ذهن  متبادر میشود که چرا در حالی که اجماع اصلاح طلبان بر مهندس بردستانی بوده است،  حزب اعتدال و توسعه بر خلاف سه حوزه دیگر؛ که هم نظر با شورای هماهنگی اصلاح طلبان بوده است  در حوزه دیر،کنگان، جم، عسلویه ؛ متفاوت عمل کرده و خانم الماسی را کاندید مدنظر خود اعلام نمودند؟

پاسخ به این سوال در نگاه اول را می توان در سخنان مجری جمی، همایش ائتلاف۹۴ امروز دریافت که ایشان زیرکانه؛ همراه با اسم اعتدال ،اسم اصلاح طلبان را هم قرائت میکرد تا به
 نوعی توانسته باشد خانم الماسی را مورد حمایت اصلاح طلبان نام ببرد و این در صورتی بود که اجماع اصلاح طلبان بر مهندس بردستانی بوده نه خانم الماسی و درثانی اگر هم با همه این تفاسیر بخواهیم یک کاندید اعتدال گرا را در حوزه جنوب نام ببریم کسی بهتر از بردستانی وجود ندارد چرا که ایشان کاملا در سخنرانی هایشان به شفاف این موضع خود را نه فقط با شعار من اعتدال گر هستم ( برخلاف خانم الماسی) مشخص کرده اند.
در نگاه دوم با نگاهی به حضور همشهریان نزدیک به خانم الماسی و حضور چند شخص دیگر از شهرستان جم  به این حزب؛ به بهانه پایگاه مردمی بهتر خانم الماسی؛ به هر طریق که ممکن هست نام خانم الماسی در لیست  اعتدال گرایان قرار دادند و این در صورتی است که در جنوب استان با حمایت گسترده اصلاح طلبان و فعال بودن تیم انتخاباتی ستاد مهندس بردستانی شاهد اضافه شدن سیل عظیم مردم جنوب به سمت این کاندید جوان می باشیم.
این اشتباه بزرگ که بر علیه مهندس بردستانی؛ با دست های پشت پرده برخی افراد رخ داد نه تنها بر کاهش رای این کاندید تاثیر نخواهد گذاشت بلکه بر عکس با واکنش سریع اصلاح طلبان استان مواجه شد که مردم را به صدور بیانیه مجدد حمایت از این کاندید ، خبر داد. و به همراه آن؛ حضور پر رنگ تر افراد اصلاح طلب استان خصوصا اصلاح طلبان جنوب استان که برای حضور در انتخابات مجلس، رد صلاحیت شدند را به همراه دارد و این نقطه عطفی دیگر برای حضور کاندید جوان حوزه جنوب استان به کرسی بهارستان خواهد شد.

م.احمدی-بردخون

اخبار مرتبط