رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
  • کد خبر : ۲۰۷۹
  • مشاهده :  49 بازدید
  • چاپ خبر : انتخابات خبرگان در استان بوشهر رقابتی شد/رقابت حسینی بوشهری با عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

انتخابات خبرگان در استان بوشهر رقابتی شد/رقابت حسینی بوشهری با عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

حسینعلی امیری در اخبار ساعت ۲۱ گفت: شورای نگهبان از ۸۱۸ نفری که برای انتخابات خبرگان ثبت نام کرده بودند، صلاحیت ۱۶۱ را مورد تائید قرار داد.

به گزارش کنگان نیوز،  حسینعلی امیری در اخبار ساعت ۲۱ گفت: شورای نگهبان از ۸۱۸ نفری که برای انتخابات خبرگان ثبت نام کرده بودند، صلاحیت ۱۶۱ را مورد تائید قرار داد.

وی افزود: به محض وصول فهرست اسامی نامزدهای خبرگان آن را در اختیار فرمانداری ها قرار دادیم و به نامزدها ابلاغ شد.

سخنگوی وزارت کشور افزود: براساس جدولی که داریم در چهار استان تعداد نامزدهای تائید صلاحیت شده برابر با کرسی های این استان در مجلس خبرگان بود.

وی ادامه داد: در استان های سمنان، بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان که یک کرسی دارند تنها یک نفر تائید صلاحیت شد لذا رقابت به معنی واقعی مصداق عملی پیدا نمی کرد اما راه حل قانونی برای حل این موضوع توسط شورای نگهبان مسدود نبود؛ بنابراین شورای نگهبان می تواند با جابجایی نامزدهای استان دیگری که با تراکم مواجه هستند این مشکل را حل کند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: خوشبختانه براساس آماری که از سامانه وزارت کشور گرفتم ۶ نفر تقاضای جابجایی کردند که شورای نگهبان هم با تغییر حوزه این ۶ نفر موافقت کرده است؛ بنابراین بجز استان سمنان که یک کرسی با یک نامزد دارد در بقیه استان های مشکل مرتفع شده است.

براساس گزارش آینه جم؛ غلامرضا فیاضی که از حوزه تهران کاندیدای مجلس خبرگان شده بود با تغییر حوزه انتخابیه خود، به عنوان کاندیدای دوم خبرگان رهبری در استان بوشهر معرفی گردید.

غلامرضا فیّاضی‌ (متولد سال ۱۳۲۸ خورشیدی، قم) استاد سطوح عالی فقه، اصول، تفسیر و فلسفه در حوزه علمیه قم، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو هیات مدیره موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)است.

گفتنی است با وجود مقبولیت و محبوبیت فراوان آیت الله حسینی بوشهری در استان بوشهر، گزینه جدید نمی تواند آراء حداقلی نیز در این رقابت کسب کند.

اخبار مرتبط