رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۰
  • کد خبر : ۲۰۱۶
  • مشاهده :  186 بازدید
  • چاپ خبر : واکنش دادستان بوشهر به فیلم قطع انگشت صیادان

واکنش دادستان بوشهر به فیلم قطع انگشت صیادان

دادستان با اعلام اینکه طرف‌های کویتی حاضر به ارائه کمترین اطلاعات نیستند، گفت: هرچند در این سه روز پیگیری‌های مستمری برای اطلاع از وضعیت این سه صیاد بوشهری از طریق وزارت امور خارجه انجام داده‌ایم اما طرف‌های کویتی حاضر به ارائه کمترین اطلاعات نیستند.

به گزارش کنگان نیوز؛ عبدالکریم جمیری بیان اینکه سه صیاد بوشهری در خلیج فارس توسط نیروهای نظامی کویت دستگیر شدند اظهار داشت: به‌محض اطلاع از دستگیری سه صیاد بوشهری در خلیج فارس توسط نیروهای نظامی کویت در پنج‌شنبه هفته گذشته، موضوع به وزارت امور خارجه انعکاس داده شد و خواستار پیگیری برای وضعیت سلامتی و آزادی آنها شدیم.
 
وی با اعلام اینکه طرف‌های کویتی حاضر به ارائه کمترین اطلاعات نیستند، گفت: هرچند در این سه روز پیگیری‌های مستمری برای اطلاع از وضعیت این سه صیاد بوشهری از طریق وزارت امور خارجه انجام داده‌ایم اما طرف‌های کویتی حاضر به ارائه کمترین اطلاعات نیستند.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر سه صیاد بوشهری مشغول صیادی بوده‌اند که دستگیر شده‌اند تصریح کرد: طرف‌های کویتی با روا داشتن اتهامات واهی قصد دارند که بهره‌برداری سیاسی از موضوع داشته باشند در حالی که شواهد نشان می‌دهد که هر سه صیاد بوشهری تنها برای صید ماهی راهی دریا شده و در آب‌های بین المللی مشغول صیادی بوده‌اند.
 
وی تصریح کرد: پنج‌شنبه‌شب هفته گذشته نیز با پدر این افراد در بوشهر دیدار کردم و از نزدیک نیز با واقعیت‌های موجود مطلع شدم.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی‌های انجام شده با وزارت امور خارجه کشورمان و سفارت ایران در کویت و از توان دیپلماسی کشور به‌دنبال آزادی سه صیاد بوشهری در بند در این کشور هستیم.
 
جمیری با اعلام این که تمام سعی و تلاش خود را پیرامون اطلاع از وضعیت این سه صیاد بوشهری انجام می‌دهد تصریح کرد: هم‌اینک خانواده این افراد تحت فشار شدید روحی از بابت بی‌اطلاعی از وضعیت سلامتی عزیزانشان هستند که ضروری است وزارت امور خارجه کشورمان و سفارت ایران در کویت نیز تلاش بیشتری برای پایان دغدغه‌های این خانواده‌ها انجام دهد.

ربودن صیادان هنوز محرز نشده است

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر در رابطه با ربودن سه صیاد بوشهری از سوی صیادان کویتی اظهارکرد: ربودن این صیادان برای دستگاه قضایی استان بوشهر هنوز محرز نشده است.

علی حسن پور افزود: بنا به اظهارات دیگر صیادان که شاهد ماجرا بوده اند، این درگیری به دلیل  نحوه و محل صید و ماهیگیری بین صیادان ایرانی و کویتی انجام شده است که پس از درگیری هنوز سرنوشت سه نفر از آنان نامعلوم است همچنین بنا براظهارات صیادان حاضر این سه نفر توسط صیادان کویتی ربوده شده اند.

وی درباره انتشار فیلم وعکس قطع انگشت صیادان بوشهری در فضای مجازی گفت: نمی توان به چنین فیلمی استناد کرد و موضوع برای تحقیقات بیشتر در دست بررسی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز بوشهر در گفتگو با میزان اظهارکرد: پیگیری های لازم از سوی مراجع مربوطه برای احراز این موضوع در حال انجام است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

اخبار مرتبط