رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
  • کد خبر : ۱۹۳۲
  • مشاهده :  105 بازدید
  • چاپ خبر : نگرانی داوطلبان بومی آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان رفع شد+جزئیات

نگرانی داوطلبان بومی آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان رفع شد+جزئیات

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای رفع برخی از نواقص و ابهامات درباره آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان با مدیر عامل این شرکت به گفت و گو نشست.

به گزارش کنگان نیوز، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای رفع برخی از نواقص و ابهامات درباره آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان با مدیر عامل این شرکت به گفت و گو نشست.

مهدی یوسفی در نشست مشترک با مدیران ارشد شرکت پتروشیمی مرجان با اشاره به آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان گفت: وجود برخی ابهامات در این آزمون مانند عدم تعریف روشن از داوطلب بومی ،نداشتن سهمیه مشخص در مقاطع تحصیلی فوق دیپلم به بالا و … باعث ایجاد نگرانی هایی در میان داوطلبان بومی استان بوشهر شده است که لازم است به طور شفاف در این زمینه به پرسش های داوطلبان پاسخ داده شود.

یوسفی ادامه داد: سهمیه پذیرش داوطلبان بومی در آزمون های استخدامی شرکت های مستقر در منطقه بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران  50 درصد اعلام شده است که این مهم باید از سوی کلیه شرکت های مستقر در منطقه رعایت شود در غیر این صورت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با کسانی که این مصوبه را رعایت نکنند برخورد خواهد کرد زیرا  این امر در دو سفر اخیر مقام محترم ریاست جمهوری به منطقه نیز بر تحقق این خواسته بحق جوانان تاکید شده است.

تعریف دقیق و شفاف از داوطلب بومی ، اعمال سهمیه ۱۰۰ درصدی جذب دواطلبان بومی استان بوشهر در مقاطع تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم، اعمال سهمیه ۵۰ درصدی  جذب داوطلبان بومی در مقاطع تحصیلی لیسانس به بالا بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران و حضور مستقیم سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال  در مصاحبه های تخصصی و نظارت بر روند انجام آن از جمله موارد مورد توافق در این نشست می باشد .

آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان با حضور ۸۵۰۰ داوطلب در تهران و بوشهر برگزار می شود که قرار است پس از اعلام نتایج این آزمون ،مصاحبه های تخصصی در عسلویه برگزار شود.

به گزارش pseez شرکت سرمایه‌گذاری ساتا (شستان) ۶٧ درصد از مالکیت سهام مرجان را در اختیار دارد و تاکنون افزون از ٨٨٧ میلیارد ریال در این طرح سرمایه‌گذاری‌ کرده است.

پتروشیمی مرجان مجری طرح متانول هفتم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه است، این طرح یکی از مهمترین طرحهای در دست اجرای پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه به شمار می رود.

ظرفیت تولیدی این واحد پتروشیمی سالانه یک میلیون و ۶۵٠ هزار تن متانول خواهد بود.

ارزش قرارداد واحد متانول شرکت پتروشیمی مرجان ۵٠٠ میلیون یورو و با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵٠ هزار تن شامل خرید لیسانس، انجام مهندسی اصولی و ارائه خدمات فنی است که بنابر توافقهای صورت گرفته در مدت چهار سال اجرا خواهد شد.

خوراک این طرح سالانه ۵,١ میلیارد نرمال متر مکعب گاز طبیعی است و پیش بینی شده است که همه سرویسهای جانبی آن (آب، برق، بخار و اکسیژن) از پتروشیمی دماوند (مجری سرویس های یوتیلیتی واحدهای مستقر در فاز دوم عسلویه) تامین شود.

این طرح همسو با توسعه صنایع پتروشیمی و همچنین استفاده از گازهای استحصالی منطقه عسلویه و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر و ایجاد اشتغال با مالکیت ۵١ درصدی بخش خصوصی و ۴٩ درصدی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می شود.

اخبار مرتبط