رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۹
  • کد خبر : ۱۹۱۴
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : پنج پایگاه سلامت در استان بوشهر افتتاح شد

پنج پایگاه سلامت در استان بوشهر افتتاح شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت و همزمان با سراسر کشور پنج پایگاه سلامت در استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش کنگان نیوز، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت و همزمان با سراسر کشور پنج پایگاه سلامت در استان بوشهر افتتاح شد.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در حاشیه آیین افتتاح پایگاه سلامت محله تنگک بوشهر (تنگک دوم) افزود: با توسعه شهرنشینی مناطقی در حاشیه شهرها ایجاد شده که بهره‌مندی آنها از خدمات کمرنگ است و همین امر موجب شد تا با افتتاح پایگاه سلامت ،زمینه ارایه خدمات سلامت به آنها فراهم شود.
وی بیان کرد: با راه اندازی مرکز یاد شده دسترسی ساکنان محله‌های تنگک به خدمات باکیفیت سلامت افزایش پیدا می‌کند.
دکتر خواجه ئیان گفت: عمده کار پایگاه‌های سلامت خدمات مراقبتی و پیشگیر بوده که هم اکنون خدمات سلامت روان و تغذیه نیز به آنها افزوده شده است.
وی یادآور شد: با افتتاح ۹ پایگاه سلامت و ۲۰ مرکز جامع سلامت در سال آینده جمع پایگاه‌های سلامت و مرکز جامع استان بوشهر به ۱۴ و ۲۸ پایگاه افزایش خواهد یافت.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان با اشاره به آغاز به کار هشت مرکز جامع سلامت در استان بوشهر بیان داشت: هشت مرکز جامع و پنج پایگاه سلامت یاد شده در سطح چهار شهرستان بوشهر،خورموج، کنگان و دشتستان هستند.
وی گفت: چنانچه مراجعه کنندگان به پایگاه سلامت موفق به گرفتن خدمات مورد نیاز خود نشوند به مرکزهای جامع سلامت ارجاع داده می شوند.
فرماندار بوشهر نیز در آیین افتتاح پایگاه سلامت تنگک بوشهر گفت: یکی از زمینه های رضایتمندی مردم از دولت در بخش سلامت است.
حسن ابراهیمی افزود: با توجه به دوری ساکنان محله های تنگ از مرکز شهر بوشهر ایجاد پایگاه سلامت در این محله می‌تواند زمینه ارایه خدمات متنوع حوزه بهداشت و درمان را برای آنها فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه براساس برآورد اولیه در دهه فجر پروژه های با ارزش ۷۰۰ میلیارد ریال در بوشهر به بهره برداری می‌رسد گفت: محلات جنوبی نسبت به سایر محله‌ها از خدمات مناسبی برخوردار نبوده و همین امر ایجاب می کند که همه دستگاه به ویژه شورا و شهرداری بوشهر به کمک ساکنان این محله‌ها بشتابند.
ابراهیمی یادآور شد: شهرداری بوشهر در فعالیت‌های خود شروع خوبی را داشته که امید است این رویه در محلات جنوبی شهر بوشهر نیز با جدیت انجام شود.

اخبار مرتبط