رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۰
  • کد خبر : ۱۹۰۶
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : دهه فجر فرصتی برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است

دهه فجر فرصتی برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبریک فرا رسیدن سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر فرصتی مغتنم برای بازخوانی دستاوردهای انلاب و انتقال آنها به نسل نوجوان و جوان است.

 به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبریک فرا رسیدن سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر فرصتی مغتنم برای بازخوانی دستاوردهای انلاب و انتقال آنها به نسل نوجوان و جوان است.

وی با اشاره به خفقان خاص در زمان طاغوت و نفوذ بیگانگان در کشور در آن زمان گفت: متاسفانه امروز عده ای تلاش می کنند چهره رژیم سفاک و منحوط ستمشاهی را بزک کنند که بایستی مراقب این توطئه باشیم.

امام جمعه اظهار داشت: از افتخارات نظام دینی ما اینست که در راس آن یک فقیه اسلام شناس و عالم دین قرار دارد و قانون ما توسط دهها خبره دین نوشته و قوانین مجلسش تا به امضای فقهای بزرگ نرسد قانونی نیست.

محمودی هویت دینی و مکتبی انقلاب اسلامی را رمز ماندگاری و جاودانگی نظام نوپای دینی دانست و خاطر نشان ساخت: اگر امروز بعد از قریب ۳۷ سال نظام دینی در کوران و طوفان حوادث بسلامت است بدلیل اینست که جوهره اصلی انقلاب ما از بعثت ، غدیر ، عاشورا و انتظار است.

وی با گرامی داشت ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی امام امت گفت: تجلیل از امام بزرگوار ، تجلیل از شخص نیست بلکه تجلیل از ولایت فقیه و قدرت مرجعیت شیعه است.

خطیب جمعه در فراز دیگر با اشاره به پیام ارزشمند رهبری معظم انقلاب به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: در مقابل نماز بایستی احساس مسئولیت همگانی وجود داشته باشد و همه اعم از مردم و مسئولین در خصوص اقامه نماز بعنوان راه فلاح و رستگاری همت کنند.

وی به پیامدهای آسیب های اجتماعی اشاره و گفت: موثرترین راه برای کاستن آسیب های اجتماعی ترویج نماز است.

امام جمعه گفت: همه مردم ، مسئولین ، دستگاهها و دارندگان امکانات مادی ، معنوی و مدیریتی باید با درک عظمت مساله اقامه نماز در مسیر تحقق این دستور الهی گام بردارند.

محمودی به موضوع برجام نیز گریزی زد و با تاکید بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکایی ها گفت:در خصوص برجام از سویی نادیده گرفتن زحمات و تلاش دولت و تیم مذاکره کننده و از سویی دیگر غلو و خود را وامدار آمریکا و غرب دانستن خلاف منویات رهبری است.

وی به موضوع انتخابات نیز اشاره و با انتقاد از کسانی که شورای نگهبان را زیر سوال می برند گفت: هر گونه تلاش برای زیر سوال بردن و تخریب نهادهای قانونی از جمله شورای نگهبان همسویی با دشمن است.

امام جمعه خطاب به نامزدهای انتخاباتی نیز گفت: اخلاق و تقوای سیاسی را رعایت کنید و از هر گونه تخریب و نیز وعده های غیرقابل اجرا که موجب دلسردی مردم می شود اجتناب کنید.

محمودی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به برخی کشورهای اروپایی به باید ها و نبایدهای سفر اشاره و اظهار نمود: مراقبت شود ارتباط به کشورهای اروپایی موجب تبدیل کشور به بازار واردات کالاهای خارجی و کمرنگ شدن تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی نشود.

وی در پایان با اشاره به رزمایش دریایی ولایت گفت: پیام این رزمایش ، اثبات دگر باره توان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت داخلی و حفظ امنیت منطقه در کنار سایر کشورهای منطقه است.

اخبار مرتبط