رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۴
  • کد خبر : ۱۸۶۱
  • مشاهده :  180 بازدید
  • چاپ خبر : برداشت ۳۰۰۰ تن گوجه فرنگی در شهرستان دیر

برداشت ۳۰۰۰ تن گوجه فرنگی در شهرستان دیر

مدیرجهادکشاورزی شهرستان دیر،گفت:برداشت ۶۰ درصد از سطح زیر کشت گوجه فرنگی شهرستان دیر انجام شده است.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از پارس خلیج فارس، عیسی محمد دوست صبح امروز در بازدید ازمزارع گوجه فرنگی شهر دوراهک،در گفتگو با پارس خلیج،اظهار داشت:در شهرستان دیر از مجموع ۸۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت که تولید آن بر اساس پیش بینی کارشناسان ۵۴۰ هزار تن بوده ۳۰۰ هزار تن از مجموع ۶۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت برداشت شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان دیر،به عنوان قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور به شمار می رود، گفت:شهرستان دیر از شهرستان‌های حاصل خیز و مستعد در حوزه کشاورزی است و  عمده تولید محصول گوجه فرنگی درشهرستان دیر در مناطق آبدان، بردخون، لمبدان و دوراهک قراردارد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان دیر، با بیان اینکه کشاورزان این شهرستان بر روی یکهزار و ۲۵۰حلقه چاه کشاورزی مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت:در سال زراعی جاری با توجه توافق نامه منعقده با سازمان آب به دلیل صرفه جویی در مصرف آب سطح زیر کشت حسب توافق نامه و با همکاری کشاورزان کنترل و محدود گردیده است.

عیسی محمد دوست با اشاره به مشکلات کشاورزان در بازپرداخت تهسیلات خود به بانکها، گفت: با توجه به بند ( ج  و د  تبصره۱) قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور مبنی بر استمهال وام های کشاورزان خسارت دیده و لزوم اجرای قانون فوق از طرف بانکهای عامل درخواست می گردد بانکهای عامل با همکاری کارگروه مربوطه در شهرستان نسبت به استمهال وام های کشاورزان خسارت دیده اقدام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: ۱۸۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان زیر کشت گندم می باشد که در صورت مساعد بودن شرایط هوا پیش بینی می شود ۷ هزار تن گندم برداشت دراین شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیر، گفت: تهسیلات مربوط به احداث گلخانه و مکانیزاسیون کشاورزی بدون هیچ محدودیتی به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

اخبار مرتبط