رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
  • کد خبر : ۱۸۵۴
  • مشاهده :  51 بازدید
  • چاپ خبر : ویزیت بیش از ۹۵ هزار نفر در شهرستان دیر

ویزیت بیش از ۹۵ هزار نفر در شهرستان دیر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از انجام ویزیت بیش از ۹۵ هزار نفر توسط پزشکان عمومی طی ۹ ماهه سال جاری در شهرستان دیر خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از پارس خلیج فارس ، عادل مقدس ظهر امروز در نشست کمیته آماری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت: ارائه خدمات با بهترین کیفیت در حوزه سلامت مورد تأکید دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و سعی داریم در شهرستان دیر باکیفیت‌ترین خدمات را در این حوزه ارائه کنیم.

وی افزود: با توجه به فعالیت مراکز مختلف بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات متنوع از سوی این مراکز در شهرستان دیر مراجعات مردم به این مراکز در ۹ ماهه سال جاری چشم‌گیر بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر با تأکید بر استمرار و افزایش بسته‌های خدمتی در سال جاری گفت: در ۹ ماهه ابتدای سال جاری به ۹۵ هزار و ۲۷۷ نفر خدمات پزشک عمومی، ۳۲ هزار و ۴۲۱ نفر خدمات آزمایشگاهی، سه هزار و ۴۷ نفر خدمات رادیولوژی و ۴۶ هزار ۵۸۰ نفر خدمات تزریقات و پانسمان توسط همکاران پرتلاش بخش درمانی به مراجعه‌کنندگان مراکز بهداشتی درمانی مختلف شهرستان ارائه‌شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه از مجموعه افراد ویزیت شده توسط پزشک ۴۸ درصد تحت پوشش برنامه پزشک خانواده و دارای دفترچه بیمه روستایی بوده‌اند، گفت: کسانی که فاقد هرگونه دفترچه بیمه هستند، می‌توانند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت نسبت به اخذ دفترچه بیمه روستایی و ثبت‌نام در برنامه پزشک خانواده اقدام کنند.

مقدس به فعالیت بخش آزمایشگاه نیز اشاره کرد و افزود: در ۹ ماهه سال جاری همکاران شاغل در بخش آزمایشگاه با انجام ۱۱۰ هزار و ۴۹۳ مورد آزمایش تشخیص طبی، به‌طور میانگین روزانه ۴۰۹ مورد آزمایش انجام داده‎اند.

وی با اشاره به رشد شاخص‌های بهداشتی درمانی گفت: رشد شاخص‌های بهداشتی درمانی در شهرستان دیر از روند مطلوبی برخوردار است و با فرهنگ‌‌سازی مناسب و تأکید بر رعایت اصول پیشگیری می‌توان از بروز بیماری‌های مختلف در انسان جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط