رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹
  • کد خبر : ۱۸۲۵
  • مشاهده :  49 بازدید
  • چاپ خبر : مذاکرات ایران و ایتالیا برای توسعه زیرساخت‌های پارس شمالی آغاز شد

مذاکرات ایران و ایتالیا برای توسعه زیرساخت‌های پارس شمالی آغاز شد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از آغاز مذاکره با سرمایه گذاران ایتالیایی به منظور ساخت یک پایانه در محدوده پارس سه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، مهدی یوسفی با تاکید بر برنامه ریزی و بهره مندی درست از ظرفیت های فراوان صنعت نفت و گاز کشور در شرایط پسا تحریم، گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی و تلاش برای رونق بخشیدن به بازار جذب سرمایه در این منطقه را آغاز کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به لزوم آشنایی کشورها و سرمایه گذاران خارجی با ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تصریح کرد: در طول یک سال گذشته تاکنون ۵ هیئت مختلف خارجی از منطقه ویژه اقتصادی پارس و عسلویه بازدید کرده اند.

این مقام مسئول افزود: فقط در یکی از این بازدیدها، سفرای خارجی ۱۸ کشور از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بازدید کرده و با ظرفیت‌های منطقه آشنا شدند.

وی در تشریح مهم‌ترین دستاوردهای بازدید هیات های خارجی از هاب انرژی کشور، بیان کرد: سفرا و سرمایه‌گذاران خارجی در این بازدیدها آشنایی مناسبی با فرصت‌های سرمایه گذاری پیدا کردند و تعدادی از این کشورها نیز علاقه مندی خود به سرمایه گذاری در پروژه‌های مختلف را اعلام کرده و جلسات متعددی با آن ها برگزار شده است.

یوسفی با بیان این که اخیرا مذاکراتی با یک هیات ایتالیایی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این هیئت ایتالیایی به منظور ساخت و راه‌اندازی بندری در منطقه پارس سه اعلام آمادگی کرده که مذاکرات برای توافق نهایی در حال انجام است.

 

اخبار مرتبط