رفتن به بالا
  • جمعه - ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
  • کد خبر : ۱۵۶۰
  • مشاهده :  44 بازدید
  • چاپ خبر : ۹ دی نماد آگاهی ملت ایران در عرصه سیاسی است

۹ دی نماد آگاهی ملت ایران در عرصه سیاسی است

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت حماسه بزرگ ۹ دی افزود: ۹ دی بزرگداشت یک خاطره نیست بلکه نماد بیداری – بصیرت و اثبات پایبندی ملت ولایتمدار ایران اسلامی به اصول و ارزشهاست.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت حماسه بزرگ ۹ دی افزود: ۹ دی بزرگداشت یک خاطره نیست بلکه نماد بیداری – بصیرت و اثبات پایبندی ملت ولایتمدار ایران اسلامی به اصول و ارزشهاست.

وی با بیان اینکه ۹ دی هرگز متعلق به حزب و جناح و طیف خاصی نیست بیان داشت: ملت بزرگ ایران ، نخبگان و فعالان سیاسی دلسوز و معتقد به نظام و ولایت در ۹ دی امسال نیز با حضور در مراسم بزرگداشت این روز خط بطلانی بر اندیشه های شوم دشمنان خواهند کشید.

خطیب جمعه افزود: ۹ دی روز دفاع از اسلام ، ارزشهای معنوی و انقلابی ، اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه است.

محمودی گفت: ملت بزرگ ایران در ۹ دی امسال نیز اثبات خواهند کرد که اجازه نمی دهند کوته فکران و مغرضانی با پشتیبانی دشمن فتنه ۹۴ را خلق کنند.

امام جمعه در بخش دیگر با تبریک میلاد پیام آور مهر و رحمت نبی مکرم اسلام و رییس مذهب امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت گفت: هفته وحدت از افتخارات و ابتکارات نظام دینی ما است.

وی با تبیین ضرورت وحدت اسلامی در آینه آیات و روایات اظهار داشت: معنای وحدت عقب نشینی از اعتقادات مذهبی خود نیست بلکه مراد از وحدت تکیه بر مشترکات است.

محمودی با اشاره به پایان نام نویسی از کاندیدای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی  و آغاز بررسی صلاحیت کاندیدا توسط شورای نگهبان ، ضمن هشدار به افرادی که در آستانه بررسی صلاحیت کاندیدا سعی در تضعیف جایگاه قانونی شورای نگهبان دارند گفت: تضعیف شورای نگهبان ، تضعیف فقه و فقاهت – اسلامیت و در یک کلام تضعیف نظام دینی است.

تبیین ابعاد شخصیتی نبی مکرم اسلام و بیان برخی از آداب و سیره و سنت نبوی ، گرامیداشت یاد و خاطر شهید آیت الله غفاری و تجلیل از نقش مبارزات انقلابی این مجاهد نستوه ، گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی و لزوم تلاش برای ریشه کنی بیسوادی در جامعه ، تبریک میلاد حضرت مسیح و انتقاد از فاصله گرفتن مسیحیان از تعالیم حضرت مسیح از دیگر مباحث مطرح شده در خطبه های نماز جمعه کنگان بود./ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط