رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
  • کد خبر : ۱۴۶۹
  • مشاهده :  46 بازدید
  • چاپ خبر : شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در استان بوشهر به ۲۳نفر افزایش یافت

شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در استان بوشهر به ۲۳نفر افزایش یافت

جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: در دومین روز از مهلت نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۹ نفر در این استان نام نویسی کردند تا شمار این افراد به ۲۳ نفر افزایش یابد.

به گزارش کنگان نیوز؛ سید اسماعیل موسوی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: افراد یادشده در سه حوزه انتخابیه بوشهر ، گناوه و دیلم با پنج نفر ، دشتستان سه نفر و کنگان ، دیر ، جم و عسلویه نیز یک نفر نام نویسی کرده اند.
وی یادآورشد:هم اینک حوزه انتخابیه بوشهر ، گناوه و دیلم با ۱۰ نفر، دشتستان شش نفر ، کنگان ، دیر ، جم و عسلویه پنج نفر و دشتی و تنگستان نیز با دو نامزد به ترتیب بیشترین و کمترین شمار داوطلبان نامزدهای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در استان بوشهر به خود اختصاص داده اند.
جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر اضافه کرد: از مجموع داوطلبان نمایندگی مجلس در این استان که تاکنون نام نویسی کرده اند دو نفر زن هستند که مربوط به حوزه بوشهر ، گناوه و دیلم است.
وی ادامه داد: در چهارمین روز از مهلت قانونی نام نویسی برای مجلس خبرگان رهبری نیز در استان بوشهر کسی ثبت نام نکرد تا همچنان شمار نامزدهای داوطلب تصدی تنها کرسی نمایندگی استان در مجلس یادشده دو نفر باقی بماند.
جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: حداقل سن داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۳۰سال و حداکثر ۷۵سال است.
موسوی افزود: حداقل مدرک تحصیلی نیز فوق لیسانس و یا معادل آن است و برای هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز فقط برای ثبت نام معادل یک مقطع تحصیلی محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای بیش از یک میلیون نفر جمعیت است یادآورشد: هنوز شمار واجدان شرایط رای در این استان مشخص نشده است.
استان بوشهر دارای چهار کرسی نمایندگی در حوزه های انتخابیه بوشهر ، گناوه و دیلم ، کنگان ، دیر ، جم و عسلویه ، دشتی و تنگستان و دشتستان است.
شمار نمایندگان استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری نیز یک نفر است.

اخبار مرتبط