رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
  • کد خبر : ۱۴۵۸
  • مشاهده :  134 بازدید
  • چاپ خبر : وحدت در هدف بین حوزه و دانشگاه ضروری است

وحدت در هدف بین حوزه و دانشگاه ضروری است

امام جمعه کنگان: وحدت در هدف بین حوزه و دانشگاه ضروری است

به گزارش کنگان نیوز،حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود:شهید مفتح با درک زمان و پی بردن به اندیشه شوم استعمار در جدایی و اختلاف بین حوزه و دانشگاه ، توانست حلقه وصلی بین حوزه و دانشگاه شود.

وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه به معنای علم در خدمت معنویت و همکاری صادقانه برای خدمت بیشتر به بشریت است عنوان داشت: بی شک تقویت و تحکیم وحدت بین حوزه و دانشگاه موجب رشد و تعالی کشور خواهد شد.

خطیب جمعه در بخش دیگر با تسلیت شهادت امام حسن عسکری علیه السلام گفت: به رغم خفقان خاص زمان آنحضرت و گماردن جاسوس حتی در زندان ، امام توانست جامعه را هدایت و معنویت و ایمان و ایثار ، علم و حلم را گسترش دهد.

محمودی امام حسن عسکری را در بعد معنوی نمونه دهر و روزگار خود دانست و در ادامه توجه جدی به فقرا را یکی از ویژگی های بارز امام برشمرد و اظهار نمود: امروز نیز باید امت اسلام با تاسی به سیره پیامبر مکرم اسلام و ائمه اهلبیت به فقرا رسیدگی جدی کنند.

خطیب جمعه با تبریک آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) و تاکید بر برگزاری باشکوه جشن های این ایام خاطر نشان ساخت: در برگزاری جشن ها مسئله تقیه رعایت و از هرگونه کاری که شبهه ناک و مشکوک به حرام باشد اجتناب شود.

وی در فراز دیگر به مسائل سیاسی کشور در آستانه انتخابات اسفند ماه اشاره و تاکید کرد: نخبگان و فعالان سیاسی مواظب باشند منافع ملی را فدای خواسته های قردی و جناحی نکنند.

محمودی بار دیگر به کسانی که جاهلانه یا مغرضانه سنگر ولایت را هدف قرار داده اند هشدار داد و ضمن قرائت فرازهایی از وصیت نامه یادگار امام به فرزتدانش در خصوص اطاعت از مقام معظم رهبری ، بیان داشت: عده ای تلاش می کنند به بهانه حمایت از بیت امام ، خلف صالح ایشان را تضعیف کنند که این خلاف صریح منویات و اهداف امام راحل ، حاج احمد آقا و آرمانهای شهیدان است.

خطیب جمعه گفت: امروز برخی افراد که حیات سیاسی خود را از دست داده اند تلاش می کنند با کمک دشمن پروژه نفوذ را در کشور اجرا کنند که لازمه خنثی نمودن این توطئه بصیرت افزایی ، ولایت مداری و بیداری و آگاهی است.

امام جمعه کنگان با اشاره به روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی گری ، به فجایع هولناک در نیجریه اشاره و با محکوم کردن این جنایت بشری و تجلیل از مجاهد نستوه و پیرو خط امام آیت الله زک زکی اظهار داشت: عاملان این جنایت و حامیان آمریکایی – صهیونیستی و غربی شان بایستی در مجامع و دادگاه های بین المللی پای میز محاکمه کشیده شوند.

محمودی گفت: انتظار می رود دولت و مجلس شوریا اسلامی با واکنش جدی تر در حوزه دیپلماتیک تلاش کنند تا جنایات مشابه علیه مسلمانان به حداقل برسد.

خطیب جمعه عنوان نمود: امروز آمریکا – صهیونیست – انگلیس و گروهک های تروریستی مانند داعش و وهابیت نماد بارز خشونت و افراطی گری در دنیا هستند.

وی در بخش پایانی با تقدیر از صبر انقلابی خانواده معظم شهید حمزه سمعتی و تقدیر از مردم و مسئولان ، به سالروزشهادت متعهد و متخصص کشورمان ، شهید مهندس تندگویان اشاره و خاطر نشان ساخت: مهندسین و کارکنان صنعت نفت کشور ادامه دهنده راه آن شهید باشند.

پس از اقامه نماز جمعه مردم کنگان با راهپیمایی جنایات اخیر در نیجریه را محکوم کردند./ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط