رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
  • کد خبر : ۱۴۳۹
  • مشاهده :  61 بازدید
  • چاپ خبر : ایجاد زمینه برای حضور مردم در انتخابات مهمترین وظیفه مسئولان است

ایجاد زمینه برای حضور مردم در انتخابات مهمترین وظیفه مسئولان است

جمشیدی امروز در جلسه شورای اداری کنگان گفت: ایجاد زمینه برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مهمترین وظیفه مسئولان است.

به گزارش کنگان نیوز، عباس جمشیدی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان کنگان با اشاره به انتخابات اسفندماه عنوان داشت: همه برگزار کنندگان انتخابات بایستی با رعایت اصل بی طرفی بستر را برای انتخاباتی سالم و پرشور فراهم کنند.
وی خطاب به مسئولان و عوامل اجرایی انتخابات گفت: در امر انتخابات نه مرعوب و نه مفتون هیچ شخص ، حزب ، جناح و گروهی نشوید و اصل مهم بی طرفی را که موجب جلب اعتماد مردم می شود، رعایت کنید.
جمشیدی خطاب به مسئولان شهرستان گفت: هر مسئولی که قانون را رعایت نکند و له یا علیه کاندیدایی موضع بگیرد جایی در این شهرستان ندارد.
وی رعایت قانون را اصل مهم و اساسی در انتخابات دانست و بیان کرد: همه اعم از کاندیدا، طرفداران و مسئولان برگزاری امر انتخابات باید احترام و عمل به قانون را نصب العین خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمهیدات لازم برای ثبت نام از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اندیشیده شده است ، گفت: کاندیداها از دادن وعده های غیر قابل عمل ، تبلیغات زود هنگام ، تضعیف و تخریب و سیاه نمایی علیه کارآمدی نظام دینی اجتناب کنند.
جمشیدی به جایگاه شورای نگهبان نیز اشاره و اظهار داشت: عده ای می کوشند تا شورای نگهبان و دستگاه اجرایی انتخابات را مقابل یکدیگر قرار دهند و حال اینکه این دو مکمل یکدیگرند و هر کدام طبق قانون اساسی وظیفه خود را انجام خواهند داد.
فرماندار کنگان در بخش دیگر به تلاش دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف و اعلام غیر نظامی بودن جریان هسته ای ایران اسلامی توسط آژانس اشاره و عنوان کرد: این موفقیت ها در سایه تایید و حمایت رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران حاصل شده است.
وی گفت: موفقیت های حاصله و تلاش خستگی ناپذیر دولت نوید بخش آینده ای روشن برای کشور است.
جمشیدی به موضوع نقد پذیری دولت اشاره و بیان داشت: در جریان هسته ای و موضوع برجام نیز دولت نصایح خیرخواهانه و نقد منصفانه ای که موجب تعالی کشور و اجرای بهتر امور شده را پذیرفته اما متاسفانه عده ای همچنان مخالفت و نقد غیر منصفانه را در پیش گرفتند که توصیه می شود این افراد مصالح ملی را فدای منافع فردی و حزبی خود نکنند.
رییس شورای اداری شهرستان کنگان به موضوع اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: دولت توان خود را صرف اجرای این دستور مهم و کارشناسی شده رهبر فرزانه انقلاب کرده و این دولت معتقد است برون رفت از مشکلات موجود در سایه تحقق اقتصاد مقاومتی میسر است.
وی به اهمیت اجرای دقیق کمی و کیفی طرح ها و نظارت دقیق بر حسن اجرای کار در دولت تدبیر و امید اشاره و بر ضرورت اهتمام مسئولان و دستگاه ها در این راستا تاکید کرد.
جمشیدی به اهمیت شهرستان کنگان اشاره و با بیان اینکه هم اکنون پدیده های شومی مانند زمین خواری، دریا خواری، کوه خواری و اخیرا دره خواری در این شهرستان دیده می شود، افزود: با تلاش های صورت گرفته و عزم جدی مسئولان و دستگاه قضا در سال جاری ۲۱۸ هکتار از اراضی از دست زمین خواران خارج و به بیت المال برگردانده شده است.
فرماندار کنگان همچنین با گرامیداشت هفته وقف بر لزوم ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد.
امام جمعه کنگان نیز با گرامی داشت هفته وقف گفت: تصرف در موقوفات بدون پرداخت مال الاجاره تصرف عدوانی است و افراد حقیقی و حقوقی بایستی دیون خود را دراین راستا پرداخت کنند.
حجت الاسلام محمود محمودی با اشاره به مناسب های مذهبی و ملی پیش رو از جمله ۹ دی روز بصیرت عنوان داشت: مسئولان بعنوان کارگزاران حکومت دینی تلاش کنند در مراسم دینی و مذهبی و ملی اثرگذار و نقش آفرین باشند.
مشاور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز گفت: متاسفانه یکی از پدیده های شوم در حوزه وقف، موقوفه خواری است.
حجت الاسلام عباس صداقت افزود: مقابله با این افراد و جلوگیری از پدیده موقوفه خواری نیازمند عزمی همگانی است.
وی در ادامه وقف را از سنت های حسنه و ماندگار دینی دانست و بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ وقف در کشور تاکید کرد./ ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط