رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
  • کد خبر : ۱۴۳۱
  • مشاهده :  41 بازدید
  • چاپ خبر : ۱۵ برنامه توسط کمیته مقابله با آنفلوآنزا در کنگان اجرا شد

۱۵ برنامه توسط کمیته مقابله با آنفلوآنزا در کنگان اجرا شد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان کنگان از اجرای ۱۵ برنامه توسط کمیته مقابله با آنفلوآنزا در کنگان خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز، حمد بازیاری اظهار داشت: توجه به سلامتی و بهداشت از اساسی‌ترین برنامه‌های دولت یازدهم است و امسال در این مسیر اقدامات موثری انجام شده است.

وی افزود: در سال جاری برنامه‌های متنوعی توسط مسئولان استان بوشهر و شهرستان کنگان برای مقابله با بیماری‌های مختلف صورت گرفته و به ویژه در راستای مقابله با بیماری آنفلوآنزا در این شهرستان اهتمام جدی داریم.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان کنگان از اجرای ۱۵ برنامه توسط کمیته مقابله با آنفلوآنزا در کنگان خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته مقابله با این بیماری در شبکه بهداشت کنگان تشکیل شده که برنامه‌های متنوعی توسط این کمیته اجرایی و عملیاتی شده است.

بازیاری با اشاره به برنامه‌های مهم این شبکه در راستای مقابله با بیماری تصریح کرد: ارجاع موارد مشکوک به بیمارستان برای بررسی و نمونه‌گیری، راه‌اندازی و تجهیز تهویه مناسب در مراکز، ارسال نمونه‌های خانوار مسئول آزمایشگاه شهر کنگان به استان، نمونه‌گیری و هماهنگی سوپروایزر کنترل عفونت با تمام بخش‌ها به منظور گزارش دهی به موقع به ستاد شبکه، تامین دارو از طرف ستاد شبکه و برگزاری کلاس‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در شبکه شهرستان از جمله این برنامه‌هاست.

وی بیان کرد: دوره‌های تخصصی آموزشی در مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت و مدارس کنگان و تهیه بنر و تراکت و نصب در معابر عمومی و توزیع پوستر و بروشورهای ارسال شده از استان در واحدها و مدارس نیز از این برنامه‌هاست.

بازیاری گفت: تهیه نمونه و تدارک امکانات و اتاق ایزوله برای بستری مبتلایان به آنفلوآنزا و درمان آنها در بیمارستان نیز از جمله این برنامه‌هاست.

وی افزود: از تمام توان و ظرفیت موجود برای رسیدگی به مشکلات مردم بهره می‌بریم و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد./ فارس

اخبار مرتبط