رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۲
  • کد خبر : ۱۴۱۵
  • مشاهده :  83 بازدید
  • چاپ خبر : هشدارهواشناسی بوشهر، بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر و سرمازدگی محصول کشاورزی

هشدارهواشناسی بوشهر، بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر و سرمازدگی محصول کشاورزی

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس نقشه های هواشناسی یک سامانه بارشی یکشنبه شب از سمت شمال وارد فضای این استان می شود که احتمال ریزش تگرگ و آبگرفتگی معابر در دو روز آینده وجود دارد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از ایرنا، پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شدت فعالیت این سامانه از بعد از ظهر روز دوشنبه تا صبح روز سه شنبه در منطقه های شمالی و مرکزی استان بوشهر خواهد بود.
وی با اشاره به ریزش تگرگ در برخی از منطقه های استان بوشهر افزود: با فعالیت این سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در ترددهای شهری وجود دارد.
مساعدی گفت: روز دوشنبه نیز به سبب وزش بادهای شدید جنوب شرقی ساحل های شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.
وی افزود: ساحل های جنوبی استان بوشهر با وزش بادهای شمال غربی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج و متلاطم خواهد بود و در این مدت دریانوردان باید از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین با کاهش دمای هوا به میزان ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد در روزهای سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری احتمال سرمازدگی محصول های کشاورزی استان بوشهر وجود دارد و کشاورزان باید در این زمینه تدبیرهای لازم را پیش بینی کنند.
وی اظهارکرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا نیمه ابری و از ساعت های پایانی امشب در منطقه های شمالی و مرکزی استان تمام ابری و همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
مساعدی اظهارکرد: در این مدت جهت وزش باد جنوب غربی تا شرقی و با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و از فردا دوشنبه در ساحل های مرکزی و شمالی استان با سرعت ۱۶ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی یادآور شد: در این مدت ارتفاع موج ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر و از فردا صبح دوشنبه در ساحل های شمالی خلیج فارس ۹۰ تا ۱۵۰ سانتی متر پیش بینی می شود.
مساعدی یاداور شد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان عسلویه با ۲۶ درجه سانتیگراد بیشترین دما و شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه با ۹ درجه کمترین میزان دما را تجربه کردند.
وی گفت: در این مدت بیشترین و کمترین میزان رطوبت هوا در جزیره خارگ و جم به ترتیب ۸۹ و ۲۵ درصد گزارش شد.
مساعدی بیان کرد: هم اکنون دمای هوای شهر بوشهر ۲۱ درجه سانتیگراد و میزان رطوبت هوا ۴۳ درصد گزارش می شود.

اخبار مرتبط