رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
  • کد خبر : ۱۴۱۲
  • مشاهده :  78 بازدید
  • چاپ خبر : اختصاص ۵۵ میلیارد ریال برای برگزاری کلاس‌های کنکور در استان بوشهر

اختصاص ۵۵ میلیارد ریال برای برگزاری کلاس‌های کنکور در استان بوشهر

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر از اختصاص ۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری کلاس‌های کنکور در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از فارس، ناصر کرمی صبح امروز در نشست با روسای آموزش‌وپرورش استان بوشهر اظهار داشت: برای ارتقای جایگاه کنکور استان بوشهر و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کارگروهی برای آسیب‌شناسی کنکور تشکیل و از نیمه‌های آبان‌ماه نیز کلاس‌های کنکور برای سطح‌های مختلف دانش‌آموزی تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۷۵۰ دانش‌آموز معدل بالای ۱۷، ۴۵۰ دانش‌آموز معدل ۱۵ تا ۱۷ و ۳۵۰ نفر از داوطلبان نخبه سال‌های قبل که به دلیل نیاوردن رشته مورد نظر قبول نشد‌ه‌اند در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

کرمی با بیان اینکه ۵۵ میلیارد ریال برای کنکور استان از سوی استانداری در نظر گرفته شده است گفت: کلاس‌های مشاوره شامل مشاوران بومی و غیربومی نیز با تامین اعتبارات لازم برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: در مناطقی که دانش‌آموزان به تعداد مشخصی نرسند برای شرکت در کلاس‌های کنکور به مراکز شهرستان‌ها منتقل می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: در شهرستان‌های عسلویه، جم، کنگان و دیر نیز که از سال گذشته کلاس‌های نخبه‌پروری و کنکور با حمایت منطقه ویژه برگزار شده است آموزش‌و‌پرورش ورود نکرده ولی در بخش مشاوره این مناطق نیز زیرپوشش قرار می‌گیرند.

کرمی با اشاره به پرسش مهر ۱۶ نیز گفت: امسال پرسش مهر ۱۶ در ۱۲ رشته برای دانش‌آموزان، دانشجومعلمان و خانواده دانش‌آموزان برگزار و تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری آثار آنان جمع‌آوری خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود برای پرسش مهر امسال ۱۴۸ نفر به عنوان برگزیده استانی به مرحله کشوری معرفی شوند و در سطح استان نیز سه میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اعتبار برای تقدیر از هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز و انجام کارهای تبلیغاتی نیاز است.

کرمی اظهارکرد: امسال دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول در سطح استان تقدیر می‌شوند اما دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم و دانشجومعلمان و خانواده دانش‌آموزان در سطح کشور تقدیر می‌شوند.

وی افزود: امسال برای پرورش روحیه پرسشگری دانش‌آموزان، رشته سخنوری نیز به رشته‌های پرسش مهر اضافه شده است و خانواده دانش‌آموزان نیز امسال در قالب مسابقه هر خانواده ایرانی یک پاسخ، می‌توانند در پرسش مهر ۱۶ شرکت کنند.

اخبار مرتبط