رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
  • کد خبر : ۱۳۱۲
  • مشاهده :  52 بازدید
  • چاپ خبر : سرما و وزش بادهای شمالی در استان بوشهر ادامه می یابد

سرما و وزش بادهای شمالی در استان بوشهر ادامه می یابد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس نقشه های هواشناسی وزش بادهای شمالی، تلاطم دریا و کاهش میزان دما تا روز سه شنبه ادامه می یابد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از ایرن، پیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد و در برخی از منطقه ها همراه با مه رقیق صبحگاهی خواهد بود.
وی اضافه کرد: دراین مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی و با سرعت ۱۴ تا ۴۶ کیلومتر در ساعت است که در برخی از ساعت ها به ۵۴ کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
مساعدی ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتی متر پیش بینی می شود که در برخی از ساعت ها به ۲۷۰ سانتی متر نیز خواهد رسید.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: با توجه به مواج بودن دریا شناورهای سبک و تفریحی باید از تردد در دریا پرهیز و سایر شناورها نیز باید با رعایت نکته های ایمنی به دریا بروند.
وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان های دیلم و عسلویه با پنج و ۳۶ درجه سانتیگراد کمترین و بیشترین میزان دما را تجربه کردند و جزیره خارگ و شهرستان جم با ۹۷ و عسلویه با ۳۶ درصد بیشترین و کمترین میزان رطوبت را داشتند.
مساعدی در باره میزان بارش شبانه روز گذشته در استان بوشهر گفت: شهرستان گناوه با ۷.۱ و جم با دو دهم میلی متر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارش را داشتند.
مساعدی با اشاره به بارش ۵.۴ میلی متری در دیلم بیان کرد: در این مدت در جزیره خارگ، برازجان، دیر به ترتیب ۳.۳، ۴.۴ و ۳.۶ میلی متر باران بارید.
وی افزود: میزان بارش درهر کدام از شهرهای اهرم، خورموج و کنگان دو دهم میلی متر گزارش شد.
مساعدی بیان کرد: هم اکنون دمای هوا در شهر بوشهر ۱۲ و میزان رطوبت هوا ۳۵ درصد است.

اخبار مرتبط