رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
  • کد خبر : ۱۲۷۹
  • مشاهده :  272 بازدید
  • چاپ خبر : هجوم ریزگردها به کنگان/ تابلو سنجش آلودگی هوا همچنان در خاموشی

هجوم ریزگردها به کنگان/ تابلو سنجش آلودگی هوا همچنان در خاموشی

شهرستان کنگان از پیش از ظهر شنبه تحت تاثیر ورود ریزگردها قرار گرفت و این موضوع مشکلاتی را برای رفت و آمد مردم ایجاد کرده است.

به گزارش کنگان نیوز، هجوم ریزگرها به کنگان مردم این منطقه را کلافه کرد و باعث بروز مشکلات جدی برای زندگی روزمره مردم در اولین روز هفته شد.

خیلی از مردم با وجود اینکه نگران سلامتی خود بودند ولی به ناچار برای انجام امورات روزمره زندگی خود به‌ناچار مجبور به آمد و شد در سطح شهر بودند و ریزگردها را تنفس کردند.

در این میان، تابلو سنجش آلودگی هوای کنگان نیز بیش از هر چیزی مورد توجه بود که همچنان پس از مدت‌ها در خاموشی به سر می‌برد.
 
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان در همین خصوص به خبرنگار مهر گفت: مجموعه سنجش آلودگی ما از دو بخش ایستگاه سنجش و تابلو سنجش آلودگی تشکیل شده است.

احمد آذریار افزود: چند وقتی هست که مشکل ایستگاه سنجش آلودگی در کنگان رفع شده و در حال حاضر نیز به درستی کار می‌کند ولی مشکل ارتباط ایستگاه با تابلو سنجش آلودگی هنوز مرتفع نشده و لذا مردم نمی‌توانند از طریق این تابلو میزان آلودگی شهر را روی تابلو ببینند.

وی خاطرنشان کرد: پیگیر درست کردن تابلو از طریق مرکز استان و نهایتا شرکت سازنده و پشتیبان آن هستیم.

آذریار گفت: از حدود ساعت ۱۱ امروز، افزایش آلودگی ناشی از ریزگردها را در کنگان داشته‌ایم. این افزایش آلودگی در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به اوج خود رسید و بالاتر از حد استاندارد را برای ما نشان می‌­دهد.

وی اظهار داشت: وضعیت آلودگی بالاتر از حد استاندارد از ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شروع شده و تا ساعت ۱۳ ادامه داشته است و لذا مردم کنگان امروز وضعیت ناسالم آلودگی هوا ( ریزگردها) را تجربه کردند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان توصیه کرد: بهترین کاری که می توان در این وضعیت انجام داد این است که افراد، خود را در معرض آلودگی قرار ندهند و در منزل باقی بمانند؛ مخصوصا افرار مسن، خردسالان، زنان باردار، افراد دارای مشکل تنفسی و… باید مراقبت بیشتری کنند.

تابلو سنجش آلودگی هوا وسیله مناسبی برای اعلام هشدارها به مردم و همچنین نمایش وضعیت آلودگی و آلایندگی هوا هستند که در کنگان این تابلو فعلا کار نمی‌کند.

امیدواریم با تلاش مسئولان، این تابلو هر چه سریعتر به ایستگاه تشخیص آلودگی متصل شود تا مردم در جریان وضعیت آب و هوایی قرار بگیرند.

گزارش : مصطفی صفایی

اخبار مرتبط