رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۴
  • کد خبر : ۱۲۷۳
  • مشاهده :  33 بازدید
  • چاپ خبر : نامه رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی مصداق مسئولیت پذیری الهی است

نامه رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی مصداق مسئولیت پذیری الهی است

مدیر ارشد حوزه های علمیه کشور: نامه رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی مصداق بارز مسئولیت پذیری الهی است

به گزارش کنگان نیوز، سخنرانی  آبت الله حسینی بوشهری در کنگان دیروز در نماز جمعه برگزار شد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در جمع مردم کنگان ضمن تشریح اهمیت مسئولیت پذیری در حکومت دینی ، با تقدیر از رهبری معظم انقلاب در دومین مکاتبه با جوانان غربی گفت: این اقدام نشان از نگاه ژرف و اندیشه ناب ولی فقیه زمان و مسئولیت پذیری معظم له و توجه جدی ایشان به جوانان دارد.

وی با تشریح ابعاد این نامه مهم و حکیمانه افزود: امروز تبیین و ترویج اسلام ناب محمدی بعنوان تنها نسخه نجات بخش بشری از زیر ظلم و جور تکلیف همه اندیشمندان و صاحب نظاران و تاثیر گذاران دینی و فرهنگی است.

نماینده مردم استان بوشهر در خبرگان رهبری با استناد به فرمایشی از امام صادق (ع) ، معرفت و شناخت الهی ، محبت الهی و اطاعت از پروردگار را سه بعد مهم مسئولیت پذیری دانست و عنوان نمود: عدالت و سعادت و امنیت و آرامش در سایه این سه اصل میسر خواهد شد.

امام جمعه شهر مقدس قم ، مسئولیت گریزی را نقطه مقابل مسئولیت پذیری بیان و با تشریح قیام حسینی گفت: حادثه کربلا ، صحنه مقاومت و ایثار و ایستادگی قهرمانانه مسئولیت پذیران در مقابل مسئولیت گریزان بود.

وی افزود: کسانی که از ولایت الهی فاصله می گیرند اسر ولایت شیطان می شوند.

مدیر حوزه های علمیه کشور در پایان گفت: همه در برابر خود ، خانواده ، جامعه و فراتر از آن در برابر بشریت مسئولیم و باید بکوشیم این ادای مسئولیت را بر اساس و معیار الهی انجام دهیم./ ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط