رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
  • کد خبر : ۱۲۵۲
  • مشاهده :  86 بازدید
  • چاپ خبر : مشاغل خانگی راهکار مهمی برای ایجاد اشتغال و درآمد خواند

مشاغل خانگی راهکار مهمی برای ایجاد اشتغال و درآمد خواند

نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کنگان به منظور ابلاغ اعتبار دستگاهی، بانکی و توان تسهیلات پرداختی بانک های عامل به طرح های اشتغال زا به ریاست عباس جمشیدی- فرماندار تشکیل شد.

به گزارش کنگان نیوز، جمشیدی فرماندار کنگان اظهار داشت: با توجه به اینکه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف اقتصادی دولت در شهرستان دارد انتظار میرود این کارگروه به طور فعال و پویا بتواند به وظایف خود عمل نماید.

جمشیدی افزود: یکی از تکالیف این کارگروه اتخاذ راهکارها و سیاستهایی جهت رونق بخشی به روان سازی و تسهیل فضای کسب و کار است و طبعا این امر جز با  حضور سرمایه گذاران جهت تولید و عرضه خدمات محقق نخواهد شد بنابراین یکی از کارهای مهمی که اعضای محترم شورا باید انجام دهند تسهیل و روان سازی حضور سرمایه گذاران در شهرستان است.

وی ادامه داد: توسعه واحدهای تولید صنفی در درون فضاهای شهری، حمایت از ایجاد و توسعه مشاغل خانگی، سرمایه گذاری و رفع موانع پیش روی واحدهای صنعتی در شهرک ها می تواند خود رونق دهنده اشتغال در هر حوزه باشد و می توان با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی در آینده  نزدیک شاهد رونق یافتن فضای کسب و کار و اشتغال مردم خوب شهرستان به ویژه جوانان باشیم.

جمشیدی رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با تاکید بر لزوم پیگیری و وصول معوقات بانکی،  خواهان همکاری سایر دستگاه های اداری و قضایی را با بانک های عامل در این خصوص و صیانت از بیت المال گردیدند.

وی همچنین با اشاره به تاخیر اعلام اعتبارات و نزدیک شدن به پایان سال بر حذف موازی کاری و تشریفات اداری مازاد در تشکیل   پرونده ها و صدور مجوز مشاغل خانگی و جذب کامل اعتبارات تاکید نمودند.
 
در ابتدای این جلسه بهرامی ، رئیس اداره تعاون ، کار و امور رفاهی بعنوان دبیر کارگروه اشتغال به ارائه گزارشی از میزان اشتغال زائی دستگاهها و تسهیلات پرداخت شده جهت اشتغال زائی پرداخت.

اخبار مرتبط