رفتن به بالا
  • شنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۳
  • کد خبر : ۱۱۴۶
  • مشاهده :  264 بازدید
  • چاپ خبر : دستگاه ردیابی دریایی در آب‌های دیر نصب می‌شود

دستگاه ردیابی دریایی در آب‌های دیر نصب می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: دستگاه ردیابی و موج نگار دریایی اداره کل هواشناسی در آب‌های خلیج فارس شهرستان دیر نصب می‌شود.

 به گزارش کنگان نیوز به نقل از تسنیم، نادر شفیع‌خدایی بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی نصب دستگاه ردیابی  اداره کل هواشناسی استان بوشهر در آب‌های دیر با بیان اینکه این دستگاه توانمندی بالایی در بررسی وضعیت جوی دریایی دارد اظهار داشت:  این دستگاه ردیابی و موج‌نگار دریایی ضمن اینکه قادر است سرعت و جهت باد، ارتفاع موج در دوره‏‌های زمانی را ثبت کند وضعیت جوی دریایی را برای دریانوردان مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه دستگاه یاد شده با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: این پروژه برای اندازه‏‌گیری پارامترهای دریایی، حوادث، امواج، سیل، مسافت دریایی و شناسایی مناطق حادثه‌خیز ایجاد شده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه برای راه‌اندازی دستگاه ردیابی و موج نگار دریایی ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده گفت: اداره کل هواشناسی استان بوشهر مسئول پیش‌بینی‌های دریایی برای برنامه‌ریزی‌های تولیدی و امنیتی دارد.

شفیع‌خدایی با بیان اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرزدریایی با خلیج فارس است افزود: این دستگاه تمام اطلاعات دریایی از قبیل عمق، ارتفاع، موج، سمت باد و انواع دیگر فعالیت دریایی پس از ثبت به سایت مستقر در هواشناسی بندر دیر انتقال می‌کند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با تاکید بر حفاظت این دستگاه از صیادان، سفاران و دریانوردان خواست در حفظ و نگهداری این دستگاه نهایت همکاری کنند.

شفیع‌خدایی با اشاره به اینکه این دستگاه دارای یک تن وزن است گفت: دستگاه ردیابی دریایی در دیر دارای ۹۰ سانتی متر قط، ۲.۵ متر ارتفاع است و در فاصله ۲۵ کیلومتری بندر دیر در نقطه متری مطلف دیر نصب می‌شود.

اخبار مرتبط