رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸
  • کد خبر : ۱۰۵۹
  • مشاهده :  64 بازدید
  • چاپ خبر : برگزاری هفتگی مانور آتش نشانی در بنک

برگزاری هفتگی مانور آتش نشانی در بنک

مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بنک خبر داد: این واحد هر هفته یک مانور کنترل آتش سوزی درنقاط مختلف شهر بنک برگزار می شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از ایرنا، عباس حاجی زاده روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ما گفت: این عملیات برای حفظ و آمادگی و بالا بردن مهارت های نیروهای آتش نشانی برای مهار آتش سوزی ها و جلوگیری از بروز حوادث به صورت هفتگی در شهر بنک برگزار می شود.
وی اضافه کرد: درحوزه آموزش شهروندی، تاکنون چندین دوره عمومی ازجمله در مدارس برای چگونگی مدیریت حوادث در زمان وقوع حادثه برگزار شده است.
حاجی زاده ادامه داد: بیشترین حوادث در سطح این شهر و حوزه شهرستان کنگان آتش سوزی است.
مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بنک به بیان عوامل تاثیرگذار درکنترل آتش سوزی ها گفت: افزایش تعداد خودروهای عملیاتی، به روز رسانی منابع انسانی و امکانات ایمنی، تجهیز ایستگاه های آتش نشانی به لوازم پیشرفته متناسب با نوع حوادث، تقویت مجاری ارتباطی و کاهش زمان اطلاع رسانی، تشکیل و برگزاری کلاس های آموزشی به صورت عمومی از مهمترین این عوامل است.
حاجی زاده افزود: با توجه به نمودار صعودی حوادث و به منظور حل مشکلات پیش روی، مشارکت عمومی و احساس مسئولیت همگانی در کنترل حوادث بویژه آتش سوزی ها ضروری است.
مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بنک گفت: در نیمه نخست سال جاری ۱۴ مورد اطفای حریق، هفت مورد امداد جاده ای توسط آتش نشانی انجام و این واحد درشش ماموریت خارج از شهر برای اطفای حریق مشارکت کرده است.
هم اکنون شش نیرو در واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بنک مشغول فعالیت هستند و این واحد دارای دو خودرو آتش نشانی است و بزودی یک دستگاه خودرو آتش نشانی به این واحد اضافه خواهد شد.

اخبار مرتبط