رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  • کد خبر : ۱۰۱۲
  • مشاهده :  131 بازدید
  • چاپ خبر : اشتغال نیروهای بومی بصورت قانون مصوب شود

اشتغال نیروهای بومی بصورت قانون مصوب شود

امام جمعه کنگان گفت: اشتغال نیروهای بومی باید توسط مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی پیگیری و بصورت قانون مصوب شود.

به گزازش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگان با اشاره به بیکاری جوانان بومی افزود: مجمع نمایندگان استان بوشهر تلاش کنند تا مساله اشتغال نیروهای بومی استان با محوریت کنگان بصورت یک قانون در مجلس مصوب شود تا بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها الزام قانونی داشته باشد.
وی با بیان اینکه همه روزه جوانان جویای کار شهرستان کنگان به نهاد ها و شرکت های متعدد برای اشتغال مراجعه می کنند بیان کرد: انتظار جدی مردم از مسئولان کشوری ، استانی و نمایندگان مردم در مجلس چاره اندیشی جدی و عملی برای حل این معضل است.
محمودی گفت: روا نیست شهرستانی که بیشترین آسیب ها را از حضور صنعت متحمل شده ، جوانانش بیکار باشند.
امام جمعه کنگان در بخش دیگر از خطبه ها به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در خصوص کاهش رشد علمی کشور اشاره و بیان کرد: مسئولان امر باید منویات رهبری را نصب العین خود قرار دهند و بستر را برای فعالیت های علمی نخبگان توانمند کشور فراهم سازند.
وی گفت: متاسفانه برخی مسئولان و متولیان در دانشگاهها دنبال ترویج کارهای غلط و مغایر دین هستند که لازم است جهت گیری های خود را تغییر و سیاستهای مراکز علمی بر پایه آرمانهای اسلامی و انقلابی و بصیرت دینی و سیاسی باشد.
خطیب نمازجمعه کنگان با اشاره به حلول ماه صفر به نقش امام سجاد (ع) در زنده نگه داشتن و انتقال پیام های ماندگار و انسان ساز عاشورای حسینی اشاره و گفت: جای بسی تاسف است که امروزه گنجینه گرانبهایی مانند صحیفه سجادیه در بین مسلمین مهجور مانده است.
امام جمعه کنگان همچنین اظهارکرد: انتظار ملت از مسئولان طراز اول کشور اینست که منافع ملی را مقدم بر هر چیز دیگری بدانند.
وی افزود: اگر در برخی موارد اختلاف نظری وجود دارد باید در چارچوب قانون پیگیری شود.
محمودی در پایان با تجلیل از مقام شامخ و مجاهدت های دینی و علمی مفسر بزرگ علامه طباطبایی (ره) و گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی گفت: دفتر امام جمعه کنگان آمادگی ادامه برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی با مشارکت دستگاههای فرهنگی را دارد.

اخبار مرتبط