اسلایدر » عناوین اصلی
کد خبر : 5805
جمعه - ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱

*سخنی با آقای همتی رئیس بانک مرکزی* *اندر احوالات این روز های مردم خطه جنوب ایران و جناب همتی:* *ایکاش در دیزی ما باز نمی ماند* *یا کاش که در گربه کمی شرم و حیا بود!!!!!!!*

*سخنی با آقای همتی رئیس بانک مرکزی*

*اندر احوالات این روز های مردم خطه جنوب ایران و جناب همتی:*

*ایکاش در دیزی ما باز نمی ماند*
*یا کاش که در گربه کمی شرم و حیا بود!!!!!!!*

✍🏻داریوش حسینی کنگانی

✅مردمان جنوب از دیرباز به خوبی نشان داده اند که لااقل از شما نسبت به کشورشان و این آب و خاک تعصب و دلبستگی بیشتری دارند این تعصب و دلبستگی تا آنجا پیش رفته است که روزانه شاهد آن هستند که طلای سیاه و محصولات غنی نفتی و گازی از دل زمین های دیار هایشان استخراج میشود تا تبدیل به دلارهایی شود که آقا زاده ها و دوستان شما با رانت به اسم تولید ملی و حمایت از کالای ایران برای خود برج های سر به فلک کشیده بسازند و زندگی لوکس خود را به رخ دیگر طبقات جامعه بکشند،اما با این وجود برای حفظ تمامیت ارضی این آب و خاک و برای آنکه مدیون خون های بر زمین ریخته شده در دشت های خوزستان نباشند تاکنون دم بر نیاورده اند و زبان به شکوه نگشوده اند
🔸جناب همتی باز دیواری کوتاه تر از مردم خطه جنوب ایران که تاریخ گواه غیرت ،شجاعت و تعصب شان به این آب و خاک بوده و هست،نیافته اید که بی کفایتی و ضعف مدیریت و افتضاح ببار آورده خود را به گردن آنان بیاندازید و طبق معمول با قلم و کلام بد مست خود این مردم رنج کشیده را آماج حملات ناجوانمردانه خود کرده اید.

🔸جناب همتی شما که در ساز و کار بذل و بخشش دلارهای نفتی که از سرزمین مردمان محروم جنوب ایران نصیب تان شده است، سفره ای برای دردانه های خود پهن کردید گوشه چشمی هم به شغل ملوانی و دریانوردی و مرزنشین ها می انداختید که نیاز نباشد برای نان شب شان و چرخاندن چرخ زندگی و شغل سنتی و ابا و اجدادی خود بخواهند در کف بازار دلارهایی که شما به اسم تولید و کالاهای اساسی به نورچشمی هایتان داده اید جمع کنند.
🔸جناب همتی، لنج های سفاری جنوب از بهمن ماه ۹۸ تا کنون موفق نشده اند که هیچ سفر تجاری به هیچ کشوری داشته باشند ولی طی این مدت ارزش دلار در برابر ریال از ١٣۵٠٠ تومان در بهمن ماه سال قبل به ٢١ هزار تومان رسیده است.
طی این مدت شما با شاهکار یک خود شما ارز ۴٢٠٠ تومانی را نیز برای کالاهای اساسی مردم حذف کردید و امروز مقصر افتضاح و آشفته بازار ارز و طلا و سکه ای که به بار آوردید را مردم و ملوانان و تُجار جنوب می دانید!!!جای بسی تعجب است!!!
🔸شما و دولت محترم و مسئولین کشوری بارها تاکید کرده اید که مشکل ارز ندارید و تحریم ها هم تاثیری بر بازار ارز نخواهد گذاشت ولی اکنون شاهد آن هستیم که رشته امور از دستان تان خارج گردیده است در چنین شرایطی بهتر نیست بجای آنکه در جستجوی مقصر این وضعیت بگردید و انگشت اتهام خود را به سمت این و آن نشانه روید، در مورد واقعیت ها و ضعف ها و ناتوانی ها و بی کفایتی های خود صحبت کنید.
🔸اقتصاد مقاومتی هنگامی مفید است که علاوه بر تامین منافع پایتخت نشینان بتواند منافع همه مردم کشور را تامین کند.
شما در مرزها شغل ایجاد کنید کارخانه بزنید به قانون جذب نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب کشور عمل کنید دست آقا زادهای پایتخت نشین راحت طلب از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی را قطع کنید مایحتاج زندگی مردم تامین کنید،مردم قول میدهند که دست از دریا بکشند.

🔸جناب همتی
بعد از ۴٠ سال انحصار در تمام بازارها به بهانه تولید ملی و پیشرفت در تولید ملی،این تحریم ها نشان داد که تمامی حرفها و شعارهایی که تا به امروز سر داده شده است همه اش توهم و افسانه ای بیش نبوده و نیست.شما نیازمند به واردات درب قوطی رب گوجه و چوب بستنی، نعل اسب و…. بوده اید و در تولید یک حلبی به اسم خودرو پراید هم ناتوان درمانده اید و اکنون جنابعالی نگران آن شده اید که ۴ قلم کالای با قیمت مناسب و با کیفیت و در شأن مردم برای مصرف در خطه جنوب کشور از مرز های آبی وارد می شود باعث ضربه زدن به اقتصاد و تولید کشور شده است!!!
اگر شما تولید مناسب و با کیفیتی داشتید که اول خودتان در محل کار و منزل هایتان استفاده میکردید تا بعد از آن سفاران جنوب ایران لنجهایشان را با کالاهای با کیفیت شما پر میکردند و عازم بازارهای همسایه کشورهای همسایه می شدند.

*جناب همتی:*
*لطفا یک نگاه به میز محل کار خود بیاندازید و اگر یک کالا که صد در صدش تولید ملی بود دیدید بعد از آن بیاید مردم خطه جنوب کشور را مقصر این آشفته بازاری که به راه انداخته اید،قلمداد کنید.*
🔸 *جناب همتی این دفعه نیز اشتباه آدرس داده اید ولی دست بر قضا مردم هوشیار و آگاه هستند و کاملا در جریان اصل مسئله نیز می باشند. لیست کسانی که بازار ارز و طلا و سکه و کالاهای اساسی و مایحتاج زندگی مردم را به این روز انداخته اند در جیب خودتان هست
ارز در اختیار شما بوده است و صاحب ارز هم نیز شما بوده اید پس بهتر از همه میدانید که از ارزهای دولتی از جیب ملت به جیب چه کسانی سرازیر شده است.*
*ما آن سلطانی نیستیم که قرار است قربانی ضعف های مدیریتی شما شود*

جناب همتی سخن آخر چند بیت شعر از ایرج میرزا است که شما را مخاطب آن قرار می دهیم:
هر وعده که دادند به ما باد هوا بود
هر نکته که گفتند غلط بود و ریا بود

چوپانی این گله به گرگان بسپردند
این شیوه و این قاعده ها رسم کجا بود؟

رندان به چپاول سر این سفره نشستند
اینها همه از غفلت و بیحالی ما بود!

خوردند و شکستند و دریدند و تکاندند
هر چیز در این خانه بی برگ و نوا بود

گفتند چنینیم و چنانیم دریغا …
اینها همه لالایی خواباندن ما بود !

*جناب همتی:*
*ایکاش در دیزی ما باز نمی ماند*
*یا کاش که در گربه کمی شرم و حیا بود!!!!!!!*